سالن تئاتر مارینسکی مسکو

سالن تئاتر مارینسکی مسکو یکی از جاذبه های زیبای شهر مسکو و کشور روسیه است که می توان آن را به عنوان یکی از قدیمی ترین ساختمان های شهر نیز نامید.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
سالن تئاتر مارینسکی مسکو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سالن تئاتر مارینسکی مسکو

ساخت سالن مارینسکی از سال ۱۷۸۳ میلادی شروع شده و در مراحل مختلف حیات خود از یک تئاتر کوچک یک ساختمان چوبی و سپس به ساختمان آنتونیو رینالدی و در نهایت به تئاتر مارینسکی تبدیل شده اند.

ساختمان رینالدی توسط توماس تومان بین سال های ۱۸۰۲ تا ۱۸۰۳ میلادی تغییر کرد و توسط آلبرتو کاویوس و پسر آهنگساز آن کاترین کاویوس اصلاح شد. سالن بین سال های ۱۸۲۶ تا ۱۸۳۶ میلادی مجوز استفاده از ماشین آلات مدرن را دریافت کرده و بسیاری از تجهیزات مدرن استفاده شده در حوزه موسیقی برای آن نصب شد.

سالن تئاتر مارینسکی در مرحله بعدی از حیات خود در سال ۱۸۴۵ توسط آلساندرو گوارا وارد مرحله جدیدی شد. این شخص با وارد کردن یک سیرک ایتالیایی به شهر سن پترزبورگ مقامات شهر را متقاعد کرد که یک ساختمان چوبی دائمی برای اجرای برنامه های خود در مقابل تئاتر بالشویک ایجاد کند. برنامه های عجیب و غریب این سیرک و تلفیق آن ها با هنر های روسی باعث شد که محبوبیت این سالن وارد مراحل جدیدتری شده و محبوبیت زیادتری پیدا کند.

در دوم اکتبر سال ۱۸۶۲ تئاتر مارینسکی وارد فاز جدیدی شده و با نمایشنامه های جدید افتتاح شد. این نمایشنامه ها تحت نظر ادوارد ناپروکن اجرا می شد که در سال های بعد به عنوان مدیر تئاتر نیز انتخاب شد. در طول حیات این تئاتر اتفاقات متعددی رخ داد که یکی از آن ها حادثه آتش سوزی سال ۱۸۸۰ بود که موجب بازسازی چند باره این تئاتر شد.تئاتر مارینسکی از لحاظ زیبایی و معماری یکی از زیباترین سازه های هنری دنیا است که در بافت آن طرح های هنری مختلفی از فرهنگ های مختلف یافت می شود. در این سالن علاوه بر اجرای تئاتر های مختلف، کنسرت های مختلفی نیز برگزار می شود که معروف ترین آن ها برنامه های رقص باله به عنوان هنر اصیل روسی است.

در واقع سالن تئاتر مارینسکی و سالن کنسرت آن از هم مجزا بوده و دو بخش بسیار بزرگ و زیبا هستند. طراحی و ساخت این دو سالن به صورتی است که بازدیدکنندگان از نقاط مختلف به صورت کاملاً مسلط به صحنه اجرای نمایش را مشاهده کرده و هیچ قسمتی از صحنه را از دست نخواهند داد.

سالن تئاتر مارینسکی در شهر سن پترزبورگ و در کنار میدان تئاتر قرار داشته و خطوط اتوبوس رانی و مترو به آن دسترسی دارند. برای بازدید از این سالن محدودیت خاصی وجود نداشته و از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان است.


منبع: www.saint-petersburg.com