قله های معروف کوه ها در گرجستان

گرجستان، این سرزمین کوچک به خوبی توسط کو ها و طبیعت زیبا احاطه شده است. کوه ها نقاط برجسته این کشور هستند و قله های سر به فلک کشیده از دیدنی های شگفت انگیز آن محسوب می شوند.

  1. ۶ ماه،۲ هفته قبل
قله های معروف کوه‌ها در گرجستان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

معروفترین قله های گرجستان

در این مقاله برجسته ترین قله کوه های گرجستان را برای طبیعت گردی و طبیع دوستان معرفی خواهد شد.


قله کازبک؛ مشهور ترین و محبوب ترین قله ی گرجستان

کازبک مشهور ترین و محبوب ترین قله ی کوه نزد گردشگران و دوست داران کوهنوردی است. این کوه دارای ارتفاع ۵۰۴۷ متری است و در شمال شرق گرجستان واقع شده است. قله کازبک هفتمین قله بلند در رشته کوه های قفقاز و کوهی آتشفشانی است. کوهنوردی و پیاده روی و صعود در مسیر کازبک نزد گردشگران و مسافران بسیار محبوب است زیرا هم دسترسی آسانی از طریق تفلیس دارد و هم دارای منظره ای زیبا و باشکوه است. اطراف این قله را ترکیبی از یخچال های طبیعی فراگرفته که معروف ترین آنها یخچال گرگتی می باشد که در راه رسیدن به پناهگاه از روی آن عبور می کنید.


قله اوشبا؛ مشهورترین قله های بزرگ قفقاز

قله اوشبا در بالای منطقه سوانتی قرار دارد و یکی از مشهورترین قله های بزرگ قفقاز است. به رغم اینکه در ظاهر کوچک به نظر می رسد اما دارای ۴۷۰۰ متر ارتفاع است. اوشبا در زبان گرجی به معنای سحر و جادو است، در حقیقت نیز این قله دارای سحر و جادویی غیرقابل انکار است. صعود به این کوه دشوار و فقط باید از سوی کوهنوردان ماهر انجام شود.کوهنوردان زیادی طی سفر صعود به قله جان خود را از دست داده اند، از این حیث به آن کوه قاتل نیز گفته می شود.


قله های معروف کوه ها در گرجستان

قله ی زیبای شخارا

یکی دیگر از شناخته شده ترین و بلند ترین نقاط در گرجستان، قله ی زیبای شخارا است. شخارا نیز در منطقه سوانتی واقع شده و دارای سه قله است که بلندترین آن دارای ارتفاع ۵۲۰۰ متری است. تنها کوهنوردان حرفه ای همراه با تجهیزات می توانند به آن صعود کنند اما شما نیز به عنوان گردشگران می توانید تا نزدیکی آن بروید و از زیبایی های طبیعت اطراف لذت ببرید.


قله های معروف کوه ها در گرجستان

قله تتنولد؛ قله سفید

در نهایت باید سومین قله بلند در منطقه سوانتی را معرفی کنیم که کوه تتنولد است. ارتفاع آن ۴۸۷۰ متر است و معنی نام آن، قله سفید است. اوج قله تقریبا همیشه با برف و مه پوشانده شده است. دولت گرجستان در نظر دارد پیست اسکی مدرنی در این منطقه راه اندازی کند تا دوست داران ورزش های زمستانی از سفر به این منطقه نهایت لذت را ببرند.


مترجم: سحر مردانهمنبع: mygeotrip.com