نکات مسافرتی در سفر به گوانجو چین

گوانجو سومین شهر بزرگ چین و مرکز تاریخی فرهنگ کانتون است. کانتون نام قدیمی گوانجو در حکومت جمهوری چین است.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
نکاتی در مورد سفر انفرادی زنان به گوانجو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

نکات مسافرتی در سفر به گوانجو چین

گوانجو یکی از شلوغ ترین مراکز تجاری در کشور به شمار می آید. این شهر منطقه ای جذاب، دیدنی، مقرون به صرفه و باارزش برای سفر است که با قطار از هنک گنگ حدود دو ساعت فاصله دارد. شاید کمی ازدیاد جمعیت و مشکل برقراری ارتباط از نظر زبان شما را آزار دهد اما این شهر نسبت به پکن و شانگهای بسیار تمیز تر، امن تر و سازمان یافته تر است.


۱.بسیاری از برنامه و سایتها در چین مسدود است

باید بدانید که برنامه و وب سایت هایی که در بسیاری از نقاط جهان به راحتی از آنها استفاده می کنید، در چین مسدود هستند. در چین امکان دسترسی به برنامه های مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و گوگل وجود ندارد پس بهتر است قبل از سفر برای برقراری ارتباط با خانواده به فکر چاره ای باشید.


۲. ترجمه آفلاین نصب کنید

اگرچه گوانجو شهری است که در آن تجارت های بین المللی انجام می شود اما بسیاری از مردم قادر به انگلیسی صحبت کردن نیستند. یک برنامه ترجمه نصب کنید که در حالت آفلاین نیز قادر به شنیدن صدا و حرکات باشد و آنها را ترجمه کند. ما برنامه بینگ را پیشنهاد می دهیم.


۳. نکات امنیتی را فراموش نکنید

درست است که زندگی شبانه در گوانجو به خوبی جریان دارد اما به دلیل همان ارتباط های تجاری در این شهر، وجود مردان بیش از زنان است. اگر می خواهید شب ها بیرون بروید، حتما به نکات امنیتی توجه کنید، بدانید که با چه افرادی همراه می شود یا باید به چه کسانی اعتماد کنید.


۴. خیابان های معروف را فراموش نکنید

گوانجو دارای دو خیابان بزرگ با نام های Beijing Lu و Shangxiajiu برای رفت و آمد عابر های پیاده است. در این خیابان ها هم نوع افراد حتی با خانواده را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید خرید کنید اینجا می تواند مکان مناسبی باشد زیرا هم هزینه ها معقول است و هم هرآنچه که بخواهید می یابید.


نکاتی در مورد سفر انفرادی زنان به گوانجو

۵. دیم سام را امتحان کنید

دیم سام یا ماهی قل قلی یک از غذاهای معروف گوانجو است که حتما باید امتحان کنید. تقریبا می توان گفت در هرکجای شهر می توان این غذا را پیدا کرد. تور های غذا نیز در گوانجو وجود دارند که می توانید با آنها همراه شوید و از روز خود نهایت لذت را ببرید. توجه داشته باشید که اگر در رستوران ها غذا می خورید، باید برخی از آداب و رسوم ها را بدانید و به آنها احترام بگذارید.


۶. اطراف شهر را هم ببینید

متروی گوانجو بسیار سازمان یافته، تمیز و راحت برای استفاده است. نشانه های مترو به زبان انگلیسی هم درج شده اند و قطعا برای استفاده مشکلی نخواهید داشت. نکته قابل توجه این است که هزینه آن از کرایه تاکسی بسیار ارزان تر است.


نکاتی در مورد سفر انفرادی زنان به گوانجو

۷. در تاریخ و هنر غوطه ور شوید

گوانجو مرکز هنر و تاریخ چین است. در این شهر موزه ها، گالری های هنری و طراحی زیادی وجود دارد که قطعا از تماشای آنها لذت خواهید برد.


۸. خرید کنید

این شهر پر از بازار های عمده و خرده فروشی، مراکز خرید مدرن و فروشندگان خیابانی است. هر آنچه که بخواهید البته با قیمت مناسب در گوانجو خواهید یافت. شاید هم مجبور باشید هنگام بازگشت به خانه یک چمدان اضافی بخرید.


مترجم: سحر مردانهمنبع: zafigo.com