گشت و گذار در ارمنستان برای خانم ها

  1. سه شنبه ۳ مهر ۹۷ ساعت ۱۶:۵۲ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)

ارمنستان یکی از پر‌طرفدارترین مقاصد گردشگری در میان ایرانیان است. بیشتر ایرانیان بعد از استانبول و گرجستان، تور ارمنستان را برای سفر بعدیشان انتخاب می‌کنند. در این میان، تعداد خانم‌هایی که دوست دارند به تنهایی سفر کنند، روز به روز در ایران زیاد می‌شود و ارمنستان حتما در میان مقاصدی قرار خواهد گرفت که این خانم‌های شجاع و ماجراجو برای سفر انتخاب می‌کنند. به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم نکاتی را در مورد ارمنستان برای شما خانم‌های اهل گردش ارائه دهیم که به تنهایی و با شجاعت تمام کوله بار سفرتان را می‌بندید. 

در این نوشته می‌خواهیم به چند مساله اساسی در مورد سفر در ارمنستان بپردازیم که بی‌شک از دغدغه‌های هر خانم گردشگری هستند. این موارد عبارتند از: امنیت سفر در ارمنستان، زبان مورد نیاز برای سفر به ارمنستان، مردم ارمنستان و زیر ساخت‌های فرهنگی و تفریحی کشور ارمنستان. در ادامه به شرح مفصل هر کدام می‌پردازیم.

تور ارمنستان

امنیت سفر در ارمنستان

به جرات می‌توان گفت که ارمنستان از هر حیث امن است. شاید از ایران هم امن‌تر! آمار جرم و جنایت در ارمنستان بسیار پایین است و حقه‌های توریستی هم سوار نمی‌کنند. ارمنستان کشوری با صنعت توریسم متوسط است و به همین خاطر هنوز آن‌قدر شلوغ نشده است که امنیت گردشگران به خطر بیفتد. به علاوه، مردم ارمنستان مردمی تقریبا ساده و سنتی هستند و دین یکی از ارکان مهم جامعه ارمنستان به شمار می‌رود. به همین دلیل، مردم ارمنستان تمام سعی خود را در حفظ شرافت انسانی خود در برابر توریست‌ها می کنند. برای راحتی خیال شما همین بس که بگوییم به خطر افتادن امنیت یک گردشگر خانم در ارمنستان برای این مردم مایه ننگ است!

تور ارمنستان

زبان مورد نیاز برای سفر به ارمنستان  

در ارمنستان شاید در موقع برقرار ارتباط زبانی با مردم با مشکلاتی رو برو شوید. ولی نگران نباشید، زیرا بیشتر جوانان ارمنستان حالا دیگر انگلیسی می‌دانند. تازه، اگر ترک زبان باشید، زبان ترکی هم اینجا به کارتان خواهد آمد. زبان دیگری که به دردتان خواهد خورد زبان روسی است. تقریبا همه ارمنی‌ها به زبان روسی مسلط هستند.

با این حال قبل از رزرو تور ارزان ارمنستان، بهتر است حتما چند عبارت کاربردی ارمنی را یاد بگیرید. با هم چند تا از پرکاربردترین آن‌ها را مرور می‌کنیم:

- سلام: بارِو دزِز: Barev DZez

- بله: اَیو: Ayo

- خیر: ووچ: Voch

- مشتکرم/ممنونم: شنورهاکالوت یون: Shnorhakalut’yun

- خداحافظ: ووق جویون: Voghjuyn

- لطفا: کندروم ینک: Khndrum yenk

- کجاست: ووق تِق: Vortegh

 بهتر است یک کتاب راهنمای زبان ارمنی در سفر هم تهیه کنید و پیش خود نگه دارید. البته امروزه با دسترسی به اینترنت به راحتی می‌توانید از مترجم‌های آنلاین و رایگان هم بهره بگیرید.

مردم ارمنستان

مردم ارمنستان بسیار مهمان‌نواز هستند. با هر کسی که در این کشور زیبا دوست شوید، بدانید که به حامی بیست و چهار ساعته شما تبدیل خواهد شد تا از سفر خودتان نهایت لذت را ببرید. مردم ارمنستان یک نوع منش و مرام خاصی دارند که نمی‌گذارند مهمانشان به زحمت بیفتد. اگر آن‌ها بفهمند که شما توریست و گردشگر هستید، آن قدر به شما کمک می‌کنند که واقعا گاهی احساس شرمندگی هم کنید!

با این حال، یک چیز را هرگز فراموش نکنید. در ارمنستان تنهایی سفر کردن خانم‌ها، خصوصا خانم‌های مجرد ممکن است برای مردم کمی عجیب باشد. به همین خاطر منتظر نگاه‌های عجیب مردم به خودتان باشید. ممکن است راننده تاکسی شما را برای پسر خاله‌اش خواستگاری کند! زیرا تنهایی سفر کردن شما به عنوان یک خانم، این پیام را به ارمنی‌ها می‌رساند که شما فردی پولدار هستید! که البته ممکن است این طور هم نباشد. ولی در ارمنستان بیشتر خانم‌های پولدار به تنهایی سفر می‌کنند.

زیرساخت‌های تفریحی و فرهنگی کشور ارمنستان

ارمنستان مکان‌های دیدنی و زیرساخت‌های تفریحی کم ندارد. این کشور یکی از پر‌افتخار‌ترین کشور‌های جهان در دفتر یونسکو است و تقریبا هر چیزی که در ارمنستان می‌بینید در یونسکو ثبت شده است. با این‌که این کشور جاذبه‌های بی‌شماری برای گردشگران دارد، قیمت تور ارمنستان خیلی بالا نیست. در ضمن بهتر است در بهار و تابستان به این کشور هزاران رنگ و زیبا سفرکنید، که تمام آژانسهای مسافرتی تور لحظه آخری و تور ارزان بسیاری دارد.زیرا در این فصول توریست‌های بیشتری در ارمنستان حضور دارند و از حیث امنیت و همچنین خوش‌گذرانی، برای خانم‌ها امن‌تر و جذاب‌تر خواهد بود. در ضمن در این فصل‌ها حراجی‌های بزرگ و خارق‌العاده‌ای نیز نصیبتان خواهد شد! پ

تور ارمنستان

سخن آخر 

ارمنستان کشوری زیبا و دوست داشتنی، به خصوص برای خانم‌ها است. این کشور مردمی بسیار صمیمی و مهمان‌نواز دارد و برخورد آن‌ها با خانم‌ها واقعا محترمانه و در خور است. بنابراین، اگر به عنوان یک خانم قصد تنهایی سفر کردن به ارمنستان را دارید، باید به شما آفرین گفت! شما می‌توانید با مراجعه به سایت گردگشری و خدمات تور توریاب، بهترین سفر را برای خود برنامه‌ریزی کنید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...