تصاویری از مخوف ترین پلکان های دنیا که مو به تنتان سیخ می کند ! + عکس ها

راه پله ها به خصوص در دل طبیعت شگفت انگیزند، اما نه همه انواع آن. در سرتاسر دنیا انواع ترسناکی از راه پله ها وجود دارد که برخی  به مرگ منجر می شوند و بعضی در حال فرسوده شدن هستند. در ادامه به معرفی ترسناک ترین راه پله های دنیا می پردازیم.

  1. ۲ ماه،۳ هفته قبل
ترسناک ترین پلکان های دنیا
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پلکان اینکا، پرو یکی از کم رفت و آمدترین و خطرناک ترین پلکان های به جا مانده از اینکاهای ماچوپیچو است که به معبد ماه می رسد و در کوه واینا پیچو کار گذاشته شده است. در سال های اخیر تعداد بازدید کنندگان را به 400 نفر محدود کرده اند.

پلکان حفره زیر زمینی موآنینگ (ناله)، کالیفرنیا

ترسناک ترین پلکان های دنیا

در پایین این پله ها 100 استخوان انسان ماقبل تاریخ کشف شده است. برای رسیدن به این حفره بزرگ، کوهنوردان باید از 235 پله پایین بیایند که 144 تای آن حالت مارپیچی دارد. این غار به دلیل شنیدن صداهای عجیب ناله در کنار صدای خزنده ها، وهم آور است.

پلکان دماغه هورن، شیلی این دماغه آخرین قطعه زمینی است که قبل از کشف قطب جنوب شناخته شد. بیشتر مردم برای دیدن بنای آلباتروس که یک بنای یادبود ملوانان است به این جا می آیند. سخت ترین قسمت این پلکان ها عبور از تخته های چوبی است که خیس و فرورفته در گل و لای است.

ترسناک ترین پلکان های دنیا

ساگرادا فامیلیا، اسپانیا

ترسناک ترین پلکان های دنیا

بلندترین مکان مذهبی در دنیاست. راه پله های مارپیچی وحشتناکی دارد و در هر لحظه تعداد زیادی از بازدیدکنندگان از آن بالا و پایین می روند. خیلی ها از دیدن این معماری شگفت انگیز به دلیل پله های ترسناکش منصرف می شوند. ولی اگر فکر می کنید شجاع هستید، خود را به چالش بکشید.

پلکان فلورلی، نروژ این پلکان چوبی مربوط به یک نیروگاه برق است با 4444 پله چوبی که عنوان طولانی ترین پلکان چوبی در جهان را دارد. به دلیل قدیمی و چوبی بودن بسیار پرسروصدا ست.

ترسناک ترین پلکان های دنیا

پلکان معبد انگکور وات، کامبوج

ترسناک ترین پلکان های دنیا

ورودی این معبد از پله های سنگی با زاویه هفتاد درجه و شیب دار ساخته شده است که به شیب دارترین پلکان جهان معروف است. ظاهرا این پله ها به این دلیل شیب دار ساخته شده است تا به کوهنوردان یادآور شود که رسیدن به بهشت کار آسانی نیست.

پلکان بهشتی کوه هوآشان، چین ترسناک ترین نردبان دنیاست که بیشترین تلفات را داشته است. کوهنوردان از کناره های یک دره عمیق، مسیر باریک و با سراشیبی زیاد رفت و آمد می کنند. نرده ها به مرور زمان فرسوده شده و از بین رفته است. این کوه به دلیل داشتن پنج قله از دور به شکل یک گل دیده می شود.

ترسناک ترین پلکان های دنیا

دخمه مردگان پاریس

ترسناک ترین پلکان های دنیا

زیرزمینی در شهر پاریس که محل نگهداری بقایای بیش از شش میلیون نفر است و برای رسیدن به آن، باید از 130 پله سنگی، مارپیچی و باریک پایین رفت. هر چه به محل استخوان ها و جمجمه ها نزدیک تر می شویم، فضا تاریک تر و غیرقابل تحمل تر می شود.

پلکان مارپیچی کوه تای هانگ، چین ارتفاع آن 90 متر است و توجه گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. هنگام صعود منظره های دیدنی قابل رویت است. صعود از آن با شرط سنی زیر 60 سال و نداشتن بیماری است و گردشگران قبل از صعود باید فرم مخصوصی را پر کنند. این راه پله به گذرگاه بهشت معروف است.

ترسناک ترین پلکان های دنیا

آبشار پیلون دل دیابلو، اکوادور

ترسناک ترین پلکان های دنیا

این آبشار پلکان مارپیچی خطرناکی را در دل خود دارد که به دلیل خیس بودن احتمال سقوط از آن بسیار بالاست. در طول مسیر میله ای وجود دارد که ادامه مسیر را قابل تحمل می کند. منظره آبشار از آن بالا بسیار دیدنی است و تماشای آن به خطرش می ارزد.

همرسانی نوشتار: