دلایلی برای سفر به باتومی

باتومی، شهر پر زرق و برق گرجستان که در سواحل دریای سیاه واقع شده است. این شهر ساحلی هم به شدت مورد توجه گردشگران و هم مسافران محلی قرار گرفته است.

  1. دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷ ساعت ۲۲:۱۷ (۶ ماه،۲ هفته قبل)
دلایل قانع کننده برای سفر به باتومی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این شهر زمانی مستعمره یونان باستان بوده است به همین دلیل دارای کهنه و غنی است. امروزه باتومی به بندر اصلی گرجستان تبدیل شده و تابستان، بهترین زمان برای سفر به آن است.

از پیاده روی در بلوار طولانی لذت ببرید

در امتداد دریای سیاه در شهر باتومی، پارک ساحلی زیبایی وجود دارد که نظر گردشگران را به خود جلب می کند. این پارک دارای مسیر پیاده روی هفت کیلومتری است که چشم انداز زیبای آن بهترین است. این پارک در شمال غربی ساحل باتومی واقع شده و مکان مناسبی برای قدم زدن و پیک نیک است. این بخش از شهر، یکی از جالب ترین و جذاب ترین قسمت های باتومی است.


ممکن است عاشق باغ گیاه شناسی شوید

اگر عاشق وقت گذراندن در طبیعت زیبای باتومی شده اید، بازدید از باغ گیاه شناسی باتومی را فراموش نکنید. زمانی که در این باغ قدم می زنید، احساس می کنید در بهشت هستید. این باغ در زمینی حدود ۱۱۰ هکتاری احداث شده است و مجموعه ای از زیباترین و نایاب ترین گیاهان در آن به چشم می خورد. از مجموع ۲۰۰۰ گونه گیاه و درختی که در این باغ وجود دارد، تنها ۱۰۴ مورد از آن ها در قفقاز موجود است، بقیه گیاهان از سراسر جهان به باتومی آورده شده و پرورش یافته اند.


دلایل قانع کننده برای سفر به باتومی

باتومی، شهری کاملا رمانتیک است

اگر می خواهید نیمه گمشده خود را بیابید، حتما به باتومی سفر کنید. در این شهر آثار تاریخی عاشقانه زیادی به چشم می خورد که نهایت استعداد هنرمندان گرجی را نشان می دهد. مجسمه علی و نینو، اولین عشق و ... تنها برخی از این آثار هنری هستند که خالص ترین ایده های عاشقانه را به نمایش گذاشته اند.


دلایل قانع کننده برای سفر به باتومی

از خوردن غذا های خوشمزه لذت ببرید

هرکسی که به غذا علاقه دارد، حداقل یکبار باید به باتومی سفر کند. غذا هایی که در باتومی وجود دارد و شما میل می کنید، قطعا شما را به وجد می آورد. خاچاپوری، تنها یکی از غذا های معروف گرجی است که در شهر باتومی، در تمامی رستوران های امتداد ساحل می توانید آن را بیابید.


مترجم: سحر مردانهمنبع: www.bestgeorgian.com