زیباترین خیابان ایران در قلب استان همدان + عکس ها

مدیر منطقه یک شهرداری همدان از اجرای طرح ساماندهی بلوار ارم خبر داد و گفت: با ساماندهی بلوار ارم یکی از زیباترین خیابان های کشور را در همدان خواهیم داشت.

  1. ۷ ماه،۳ هفته قبل
زیباترین خیابان‌های ایران در قلب همدان + تصاویر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

امیر فتحیان نسب با اشاره به روند صدور مجوز ساخت، اظهار کرد: با توجه به اینکه در شهر یکسری ساختمان ها ساخته شد که پارکینگ مناسب آن ها تامین نشد، بنابراین به صراحت اعلام می کنم طی چندین سال اخیر است که دیگر چنین مجوز هایی صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه ساختمان های از قبل به ارث رسیده مذکور نیز با فشار هایی که بود در حال ساخت و تامین پارکینگ هستند، گفت: برج سعیدیه از جمله این مراکز بود که چندین بار پلمب شد، زیرا تأمین پارکینگ برای این مراکز یک مزیت برای شهر است که برج سعیدیه نیز با رأی کمیسیون ماده ۵ در حال ساخت پارکینگ است.

زیباترین خیابان های ایران در قلب همدان + عکس ها

مدیر منطقه یک شهرداری همدان بیان کرد: در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز در خصوص برج سعیدیه رای صادره این بود در صورت ساخت پارکینگ و حد معضلات شهرسازی جریمه را پرداخت کنند که هنوز رقم آن به تایید نرسیده، اما مالک ملزم به ساخت پارکینگ شده است.

وی با بیان اینکه مالک برج سعیدیه به شدت دنبال کار است، افزود: مالک یکسری عملیات اجرایی نیز انجام داده و متوقف برای صدور پروانه است که به زودی صادر می شود، سپس رأی اضافه بنا و تخلفات صادر می شود.

زیباترین خیابان های ایران در قلب همدان + عکس ها

فتحیان نسب در خصوص ساماندهی بلوار ارم نیز تصریح کرد: بلوار ارم تنها نقطه ارتباط بین طبیعت و زندگی شهری است، اما اکنون بلوار ارم عملکرد اتوبان شهری دارد.

وی با بیان اینکه نخستین اولویت آرام سازی بلوار ارم است، ادامه داد: این طرح به عنوان یکی از پایلوت های گردشگری شهر همدان برای همشهریان اجرا می شود.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان خاطرنشان کرد: چند خاصیت در این طرح دیده شده که از جمله آن اینکه هیچ ساخت و سازی در این طرح ایجاد نمی شود که یک مزیت است؛ سیال بودن طرح نیز از دیگر ویژگی هاست، آنقدر طرح کامل و جامع پیش بینی شده که در آینده هر تغییر در ترافیک و پیاده راه را با حداقل کار عمرانی خواهیم داشت.

زیباترین خیابان های ایران در قلب همدان + عکس ها

وی در ادامه یادآور شد: با ساماندهی بلوار ارم یکی از زیباترین خیابان های کشور را در همدان خواهیم داشت.

فتحیان نسب در خصوص پاساژ ایران نیز اظهار کرد: مالک پاساژ ایران اخیراً اقدام به تخلفاتی در چند حوزه دارد که حوزه نظام مهندسی در مورد استحکام بررسی می کند و حوزه شهرداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ بوده است.

زیباترین خیابان های ایران در قلب همدان + عکس ها

وی با بیان اینکه در کمیسیون ماده ۱۰۰، رأی پرونده با وضع پلمب صادر شد، گفت: در حالی که یکی از پرونده هایی است که پلمب باقیمانده است.

مدیر منطقه یک شهرداری همدان بیان کرد: چند تخلف جدید نیز در مورد این پاساژ هست که در کمیسیون ماده ۱۰۰ بررسی خواهد شد البته مالک اعتراض کرده و در دیوان عدالت اداری و کمیسیون موضوع بررسی و با صدور رأی، رأی صادره سریعاً اجرا می شود.

زیباترین خیابان های ایران در قلب همدان + عکس ها