14 قانون حیرت انگیز کشورهای مختلف دنیا که هرگز نمی دانستید !

ما به دنبال قوانین عجیب در دنیا گشتیم که به واسطه آنها ممکن است شما به دردسر بیفتید.

 1. جمعه ۴ آبان ۹۷ ساعت ۲۱:۳۵ (۱ سال،۷ ماه قبل)
عجیب و غریب‌ترین قوانین کشور‌های مختلف جهان که نمی‌دانستید!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در این میان متوجه شدیم که بسیاری از مناطق که قوانین عجیب و غریبی دارند، وجود دارند؛ هرچند بسیاری از آنها به ندرت اجرا می شوند. در اینجا به ۱۴ قانون عجیب در سراسر دنیا می پردازیم که اگر قصد مسافرت به این کشورها را داشتید، از انجام این کارها خودداری کنید تا به دردسر نیفتید.

 1. طبق قانونی که در سال ۱۹۸۶ در پارلمان انگلستان به تصویب رسید، نگهداری ماهی قزل آلا در این کشور در شرایط خاصی ممنوع است. قانون عجیبی است، اما واقعیت دارد.
 2. نام های عجیب و غریب برای کودکان در دانمارک ممنوع است. به همین دلیل این کشور لیستی از نام های رسمی را منتشر کرده که اگر شما بخواهید نامی به غیر از ۷هزار نامی که در این لیست آمده روی فرزندتان بگذارید، نیازمند اجازه رسمی از دولت هستید.
 3. در مکزیک باید مراقب باشید که کاملا محتاطانه دوچرخه سواری کنید، در غیراین صورت ممکن است کنترل دوچرخه را از دست بدهید و به خودتان آسیب وارد کنید. این قانون عملی در سال ۱۸۹۲ تصویب شد تا از دوچرخه سواران محافظت شود.
 4. پیاده روی در کوهستان به صورت برهنه در سوییس برای مردان و زنان ممنوع است. این قانون پس از آن وضع شد که یک مرد آلمانی برهنه در سال ۲۰۰۹ از جلوی کمپ یک خانواده در آلپ رد شد.
 5. غذادادن به پرندگان در میدان سن مارک ونیز، می تواند برای شما جریمه ای ۷۰۰دلاری در پی داشته باشد. این شهر، غذادادن به پرندگان را به این دلیل ممنوع کرده که آنها اثرات بدی برای آثار تاریخی دارند.
 6. شما در شهر پترولیا در ایالت اونتاریوی کانادا حق سوت زدن ندارید. این ایالت قانونی وضع کرده که طبق آن، مردم را از ایجاد سروصدای اضافی بازمی دارد. این قانون همچنین شامل فریادزدن، دادزدن، جیغ زدن و آوازخواندن در هر زمانی می شود.
 7. ردکردن مرغ و خروس ها از خیابان های شهر کوئیتمان در گرجستان ممنوع است. حواستان باشد که اگر به این شهر می روید، قوانین از شما می خواهد که حواستان در همه شرایط به مرغ و خروس هایتان باشد.
 8. اگر به یونان سفر کرده اید، حواستان باشد که کفش های پاشنه بلندتان را در خانه بگذارید. پوشیدن کفش پاشنه بلند در شهرهای تاریخی یونان ممنوع است؛ چراکه به آثار تاریخی آسیب می زند.
 9. در فرانسه مردم نباید نام ناپلئون را برای خوک ها استفاده کنند. البته این قانون می گوید شما حق ندارید که نام های افراد مشهور دولتی را روی خوک هایتان بگذارید. گرچه این اقدام از سال ۲۰۱۳ دیگر یک جرم جنایی به حساب نمی آید، اما ممکن است شما را به دردسر بیندازد.
 10. اگر در اتوبان های آلمان رانندگی می کنید، حواستان به بنزین خودروی تان باشد؛ چون تمام شدن بنزین خودروی شما در اتوبان های این کشور، برایتان جریمه به همراه دارد.
 11. ادرارکردن در اقیانوس در کشور پرتغال، ممنوع است. گرچه ممکن است نبیند یا نتواند این موضوع را تأیید کند، اما بهتر است این کار را انجام ندهید. دست کم برای احترام به افرادی که در ساحل هستند، خودتان را نگه دارید.
 12. مصرف بیش از حد مشروبات الکلی در میخانه های استرالیا برای مشتریان، جریمه های سنگین به همراه دارد. اگر برای مراسم سال نوی میلادی به کامبوج سفر می کنید، حواستان باشد که در شب سال نو، از تفنگ های آبپاش استفاده نکنید.
 13. سال ۲۰۰۱ فروش و واردات تفنگ آبپاش از هر نوع آن ممنوع است؛ چراکه ممکن است باعث ایجاد ناآرامی های اجتماعی در جشن سال نو شود.
 14. آدامس جویدن در سنگاپور ممنوع است؛ این قانون به منظور نگهداری و پاکیزه ماندن محیط، وضع شده است. همچنین شما نباید میوه های آبدار را بیرون از خانه میل کنید.