ناله شبانه اجنه در جنگل جیغ مشهد

این صدا از کجا بود ؟ + عکس ها

جنگل جیغ مشهد در طول سالیان رازی مخوف در بردارد. در این جنگل با غروب آفتاب، سر و صداهایی شبیه به جیغ و ناله به گوش می رسد که تا مدتها دلیل آن برای سایرین سربسته مانده بود.

  1. سه شنبه ۱۸ دی ۹۷ ساعت ۱۵:۰۲ (۱۱ ماه قبل)
5c347d6607e2f_2019-01-08_14-07
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اگر به تجربه ی ترس و هیجان علاقه مندید این مطلب را از دست ندهید. جنگل جیغ مشهد، یکی از مکان هاییست که با رفتن به آنجا می توانید تلفیقی از احساس آرامش، ترس، وحشت، هیجان و ماجراجویی را تجربه کنید. جنگل همانقدر که می تواند با طبیعت بکر و زیبایش روح را سیقل دهد، می تواند ترسناک هم باشد. اما چرا جنگل جیغ مشهد؟

جنگل جیغ مشهد

این جنگل در نزدیکی شهر مشهد و در روستای سربرج قرار دارد. جنگلی سرسبز و با طراوت، که شب ها از میان درختانش جیغ به گوش می رسد. این موضوع همان قدر که بسیاری از گردشگران را از کمپ شبانه در این جنگل دور نگه داشته است، برخی را نیز شیفته ی خود کرده است. تصور کنید در جنگل باشید و همزمان با تاریک شدن هوا سر و صدای جنگل افزایش پیدا کند و صدای جیغ و ناله به گوش برسد.

راز جنگل جیغ مشهد چیست؟

جنگل جیغ مشهد اما این صدا از کجاست؟ گفته های مختلفی در این خصوص وجود دارد، از گفته های اهالی روستا تا نظرات کارشناسی شده. ما نیز برای هیجان بیشتر از خرافه تا حقیقت را برای شما بازگو می کنیم.در ابتدا گردشگران و اهالی تصور می کردند که سروصدا های جنگل به علت وزش باد از میان درختان است، اما به مرور زمانی که این صدا ها همچنان در تابستان که بادی وجود نداشت ادامه پیدا کرد، این تصور نیز منتفی و بنابراین ترس و وحشت بازدید کنندگان واهالی روستا بیشتر شد.

راز جنگل جیغ مشهد چیست؟

به این ترتیب اغلب این صدا ها را به اجنه شیاطینی که در جنگل سکونت دارند نسبت دادند. صدای جیغی شبیه به یک زن که تمام شب را ناله و فریاد می کند. اما خب مسلما همه می دانیم که این باور نمی تواند حقیقت داشته باشد. همزمان نیز برخی فکر می کردند که ملخ هایی که در جنگل می زیند هنگام پرواز این صدا را تولید می کنند، اما با تحقیقاتی که کارشناسان انجام دادند این نظریه هم اشتباه از آب درآمد.

راز جنگل جیغ مشهد چیست؟

جالب است بدانید رودخانه ای در این جنگل جاریست که از سد طرق جاری می شود و مدت ها خشک بود. اما همزمان وقتی که در سال ۱۳۹۰ صدا های جنگل جیغ مشهد شروع شد، رودخانه نیز حیاتی دوباره یافت؛ و اینگونه شد که با مراجعه ی اهالی روستای سربرج، بخشداری استان دست به کار شد و محققانی را برای کشف راز این جنگل وحشتناک به آنجا فرستاد. نتیجه این شد که جیغ های ترسناکی که با غروب آفتاب در جنگل به گوش می رسد، صوت ناشی از نوعی جیرجیرک است که محلیان آن را کز می نامند. حقیقت این است که با افزایش بارندگی این جیرجیرک ها به شاخه های درختان پناه می برند و کار به جایی می رسد که شاید بر روی هر درخت حدود سه هزار کز پیدا شود که همزمان جیغ می زنند!

راز جنگل جیغ مشهد چیست؟

مسیر رفتن به جنگل جیغ مشهد

فاصله ی جنگل جیغ تا شهر مشهد ۴۵ دقیقه است. برای رفتن به این جنگل سحرآمیز باید به طرقبه و از آنجا به روستای سربرج بروید. اگر بخواهید از تهران به سمت جنگل جیغ حرکت کنید، باید ابتدا به مشهد بروید و پس از طی ۴۵ دقیقه به اوج هیجان خواهید رسید.