چگونه ایده های کلیدی پیدا کنیم؟

اکنون زمان آن رسیده است که به تحقیق در کلمات کلیدی بپردازیم. به طور خاص ، زمان آن رسیده که لیستی از کلمات کلیدی مناسب کسب و کار را تولید کنیم.

 1. یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۹ ساعت ۱۵:۴۶ (۲ ماه،۳ هفته قبل)
ایده های کلیدی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نقل از گروه دیجیتال شرکت پارسیان، پس از بحث مقدماتی در خصوص تحقیق کلمات کلیدی در سئو که پیش از این توضیح داده شد، اکنون در این مقاله می خواهم استراتژی های اثبات شده ای را برای شما نشان دهم که پس از آن بتوانید بسیاری از ایده های کلمات کلیدی را ارائه دهید.

برای تهیه لیست موضوعات طوفان فکری به راه اندازید

در این مقاله مباحثی مطرح می شود که مشتری هدف شما به آن علاقه مند است. به عنوان مثال ، بیایید فرض کنید که شما یک آژانس بازاریابی دیجیتال را اداره می کنید. حالا  شما می بایست از خودتان بپرسید: «جستجوگران گوگل به دنبال چه موضوعاتی در خصوص کسب و کار من هستند؟»

برخی از مباحثی که به ذهن خطور می کند ممکن است اینها باشند:

 • رسانه های اجتماعی (Social Media)
 • بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
 • ترافیک وب سایت (Website Traffic)
 • بازاریابی محتوا (Content Marketing)
 • وبلاگ نویسی (Blogging)
 • پرداخت به ازای کلیک (PPC)
توجه: این موضوعات کلمات کلیدی نیستند. آنها موضوعات گسترده ای هستند که بعداً برای حفر کردن کلمات کلیدی خاص از آنها استفاده می کنید.

این دقیقاً همان چیزی است که الان می خواهید یاد بگیرید...

فهرست مطالب ویکیپدیا

ویکیپدیا یک معدن طلای ناب کلمات کلیدی است که اکثراً نادیده گرفته می شود. کجا می توانید مقالاتی را تهیه کنید که توسط هزاران متخصص همه در دسته بندی های کوچک و مرتب سازماندهی شده باشند؟ در این مقاله نحوه استفاده از ویکی پدیا برای یافتن ایده های کلمات کلیدی را آورده ایم.  ابتدا به ویکی پدیا بروید و یک کلمه کلیدی مهم را جستجو کنید: 

جستجوی کلمه کلیدی در ویکیپدیا


بعد از انجام این کار به صفحه مربوط به کلمه کلیدی جستجو شده، هدایت خواهید شد:

جستجوی کلمه کلیدی در ویکیپدیا

سپس به دنبال بخش «محتویات» صفحه باشید. در این بخش زیر مجموعه های محتوا بر اساس موضوعات موجود در آن صفحه ذکر شده است.

ایده های کلیدی از ویکیپدیا

و برخی از زیر مجموعه های ذکر شده در اینجا کلمات کلیدی بسیار جذابی هستند که پیدا کردن آنها از راههای دیگر بسیار دشوار خواهد بود:

سئوی ویکی پدیا

همچنین می توانید بر روی برخی از پیوندهای داخلی موجود در صفحه کلیک کنید تا فهرست مطالب سایر عناوین مرتبط با آن موضوع را هم ببینید. به عنوان مثال، در صفحه «قهوه» ما با لینک دیگری مواجه می شوید به نام «تهیه قهوه»:

سئو ویکیپدیا

که این صفحه هم برای خودش فهرست عناوینی دارد که می توانید از آنها نیز استفاده نمایید:

سئو ویکیپدیا

جستجوهای مرتبط با

روش جالب دیگر برای یافتن کلمات کلیدی، بررسی قسمت «جستجوهای مرتبط با» در انتهای نتایج جستجوی Google است. برای مثال، بیایید فرض کنیم یکی از مباحث مورد نظر شما «بازاریابی محتوا» است. حالا، شما می بایست آن کلمه کلیدی را در Google جستجو کنید:

جستجوهای مرتبط با

و به پایین صفحه بروید. لیستی از 8 کلمه کلیدی مرتبط با اصطلاح جستجوی خود را پیدا خواهید کرد.

جستجوهای مرتبط با

درست مانند پیشنهادات Google ، اینها همان ایده های کلمات کلیدی هستند که مستقیماً از Google وارد می شوند. بنابراین نیازی نیست حدس بزنید که آیا این کلمات کلیدی محبوب هستند یا خیر. Google به معنای واقعی کلمه به شما می گوید: «هزاران و شاید میلیون ها نفر این کلمات کلیدی را جستجو کرده اند و خواهند کرد.» 

نکته مهم: روی یکی از کلمات کلیدی «جستجوهای مرتبط با» کلیک کنید.

جستجوهای مرتبط با

سپس به دوباره پایین نتایج آن موضوع در صفحه گوگل بروید. با این کار لیست جدیدی از کلمات کلیدی مرتبط به شما ارائه می شود. این کار را تا آنجا که می توانید تکرار کنید تا کلمات کلیدی مرتبط بیشتری پیدا کنید:

جستجوی کلمه کلیدی در ویکیپدیا

استفاده از پیشنهادات Google و Bing 

اکنون که لیستی از موضوعات را دارید، می توانید هر کدام از آنها را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید:

موتور جستجوی گوگل

و ببینید گوگل چه اصطلاحاتی را به شما پیشنهاد می دهد:

پیشنهادات گوگل

اینها کلمات کلیدی خوبی برای اضافه کردن به لیست شما هستند. چرا؟ چون وقتی Google کلمه کلیدی را پیشنهاد می کند، می داند که تعداد زیادی از افراد در جستجوی آن هستند. اما تنها به پیشنهادات Google اکتفا نکنید. شما همچنین می توانید جستجوی کلمات کلیدی مورد نظرتان را با استفاده از موتور جستجوی Bing پیش ببرید: 

موتور جستجوی بینگ

موضوعات کلیدی محبوب را با استفاده از انجمن ها نیز می توانید پیدا کنید. انجمن ها مانند داشتن گروه های متمرکز زنده ای هستند که در نوک پیکان کسب و کارتان 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در اختیارتان هستند. آسانترین راه برای پیدا کردن انجمن هایی که مخاطب هدف شما در وجود دارند، استفاده از این نوع جستجوها در Google است: 

 • «فروم کلمات کلیدی»
 • «کلمه کلیدی» + «فروم»
 • «کلمه کلیدی» + «فروم»
 • «کلمه کلیدی» + «موضوع کلیدی»

پس از پیدا کردن یک فروم، توجه داشته باشید که چگونه این بخش به بخش های دیگر تقسیم می شود: هر یک از این بخش ها کلمات کلیدی بالقوه ای هستند که می توانید به لیست خود اضافه کنید.

فروم کلمات کلیدی

برای کند و کاو عمیق تر در این خصوص، برخی از موضوعات موجود در انجمن را بررسی کنید تا موضوعات خاص دیگری را که مخاطب هدف شما به آنها نیاز دارند را نیز پیدا کنید:

فروم کلمات کلیدی