ارز دیجیتال نانو NANO

ارز دیجیتال نانو Nano مانند سایر ارزهای دیجیتال است، اما تفاوت اصلی آن با دیگر ارزهای دیجیتال تغییراتش در تکنولوژی بلاک‌چین می باشد.

  1. پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۰ ساعت ۱۵:۳۸ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
ارز دیجیتال نانو NANO
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این تغییرات باعث می شوند که هزینه تراکنش ها صفر شده و نیازی به سخت افزار و مصرف برق نداشته باشد؛ پس به نظر می رسد Nano می خواهد انقلابی در این زمینه ایجاد کند.

Nano در ابتدا با نام Raiblocks آغاز به کار کرد و توسط Colin LeMahieu، مهندس نرم افزار که قبلا در شرکت هایی مثل دل، AMD و کوالکام کار می کرده ایجاد شده است.

این ارز دیجیتال در سال 2015 با نام Raiblocks وارد بازار شد و در سال 2018 میلادی به Nano تغییر نام داد. این تغییر نام به قدری مهم بود که بعد از این اتفاق ارزش Nano در 24 ساعت 40 درصد بالا رفت!

Nano از الگوریتم DAG استفاده می کند؛ اما تکنولوژی خاص خودش با نام بلاک چین مشبک را نیز به کار گرفته است. این سیستم به گونه ای است که هر شخص در شبکه بلاک چین مخصوص به خودش را دارد که اکانت چین (account-chain) نامیده می شود!

در این ارز دیجیتال هر کاربر بلاک چین مخصوص به خودش را دارد و در واقع Nano تنها رمزارزیست که از تکنولوژی معماری مشبک بلاک استفاده می کند. در این سیستم به هر شخص یک بلاک چین تعلق می گیرد که اکانت چین نامیده می شود.

نکته مثبت بعدی در مورد Nano این است که نسبت به رقبای خود و دیگر ارزهای دیجیتال به طور محسوسی حجم اطلاعات کمتری را ذخیره می کند.

تکنولوژی استفاده شده در Nano تنها اطلاعات و موجودی حساب خود اکانت را ذخیره می کند و بر خلاف دیگر بلاک چین ها تمام تراکنش های انجام شده ثبت نمی شوند.

سرعت بالا از دیگر مزایای Nano است.

یکی از مشکلات اصلی در دنیای ارزهای دیجیتال زمان مورد نیاز برای انجام یک تراکنش است. در بیت کوین میانگین این زمان 164 دقیقه است؛ اما در مورد Nano اینگونه نیست؛ زیرا هیچ زمانی صرف آپدیت شدن دفتر کل شبکه نمی شود.

تمام کارهای مورد نیاز تراکنش توسط خود کاربر انجام شده و در اکانت چین ثبت می شود؛ سپس به صورت همزمان در شبکه مشبک بلاک بزرگتر بارگذاری شده و به همین دلیل سرعت انجام تراکنش ها بسیار پایین است.

یکی دیگر از نگرانی های افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال بالا رفتن هزینه انجام تراکنش ها در شبکه بیت کوین است. Nano تمام این نگرانی ها را رفع نموده؛ زیرا هزینه انجام تراکنش ها در این شبکه صفر کرده است. در Nano هیچ پولی به ماینر ها داده نمی شود؛ پس در نتیجه هزینه انجام تراکنش ها نیز صفر است.

مصرف انرژی کمتر نیز از دیگر مزایای استفاده از Nano است.

یکی از نقاط ضعف بیت کوین مصرف انرژی فوق العاده بالای آن است.

در مباحث مربوط به بهتر بودن بیت کوین نسبت به ارزهای عادی همیشه صحبت از مصرف بالای برق و گرمایش جهانی به میان می آید؛ زیرا بیت کوین در حال حاضر برق بسیار زیادی مصرف می کند که به اندازه مصرف برق برخی از کشورهاست!

در Nano مصرف انرژی خیلی پایین است.