این اپلیکیشن موبایلتان را به ابزار امنیتی تبدیل می کند

اپلیکیشن جدید «اسنودن» موبایل را به ابزار امنیتی تبدیل می‌کند.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
موبایلتان را به ابزار امنیتی تبدیل کنید

به گزارش سرویس دانش و فن آوری نوداد (سکوی اجتماعی خبر) این اپلیکیشن که با عنوان "Haven" امروز به‌ صورت عمومی منتشر شده از سنسورهای داخلی گوشی هوشمند برای ردیابی تغییرات محیط اطراف آن استفاده می‌کند.

برای مثال برای کنترل محیطی که در آن حضور ندارید اپلیکیشن "Haven" می‌تواند صداهای اطراف را ضبط کند، تغییرات نور محیط را تشخیص دهد یا برداشته شدن و جابه‌جا‌یی موبایل را به شما اطلاع بدهد و حتی می‌تواند موبایل را به یک دوربین امنیتی تبدیل کند.

یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن روش کار این اپلیکشین را این‌طور توضیح می‌دهد: فرض کنید لپ تاپ خود را قفل کرده و در اتاق می‌گذارید، سپس موبایل مجهز به این اپلیکشین را روی آن قرار می‌دهید. 

اگر کسی در نبود شما در اتاق را باز کرده و قصد نفوذ به لپ تاپ را داشته باشد، حسگر نور موبایل ممکن است متوجه تغییراتی در نور محیط شده و میکروفن صدای باز شدن در (و حتی صحبت کردن هکر) را بشنود. 

همچنین احتمال دارد که حسگر شتاب‌سنج بتواند حرکت هکر را تشخیص داده و حتی دوربین موبایل تصویری نیز از آن فرد بگیرد. همچنین طراحان این اپلیکیشن اطمینان می‌دهند که هیچ کدام از دیتاهای ثبت شده از سوی آن به سرورهای شخص ثالث ارسال نمی‌شوند و در امنیت کامل به‌سر خواهند برد.