تاریخ عرضه نسخه بازسازی شده Disgaea Refine در ژاپن مشخص شد

پس از مشخص شدن تاریخ انتشار Disgaea Refine Remake برای عرضه در ژاپن، بازی بازان می توانند در تابستان سال جاری منتظر انتشار این عنوان باشند تا با یکی از خاطره انگیز ترین عناوین ژاپنی دیداری دوباره داشته باشند. برای اطلاع از تاریخ دقیق عرضه این بازی در ادامه با ما همراه باشید.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
تاریخ عرضه نسخه بازسازی شده Disgaea Refine در ژاپن مشخص شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

آخرین اطلاعاتی که از Dengeki Playstation به دست آمده، بازسازی دوباره یکی از عناوین Disgaea است که Disgaea: Hour of Darkness نام دارد. این بازی در ابتدا برای کنسول پلی استیشن ۲ ساخته شده بود و حال پس از گذشت چندین سال به نسل هشتم راه پیدا کرده تا یک بار دیگر مهمان کنسول های سونی باشد. اما علاوه بر عرضه این بازی برای پلی استیشن ۴، انتظار می رود که ما شاهد عرضه آن برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ نیز باشیم. تاریخ عرضه دقیق Disgaea Refine توسط سازندگان آن ۴ مرداد (بیست و شش جولای ۲۰۱۸ میلادی) اعلام شده است.

عرضه این بازی برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ نشان از ارزش بالای این کنسول دارد. سازندگان این بازی با اعتماد به این کنسول می خواهند با عرضه بازی خود روی یک پلتفرم جدید به فروش بالاتری دست پیدا کنند. اما از طرفی هم کنسول نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن ۴ دیگر مانند گذشته در ژاپن مورد استقبال قرار نمی گیرد و این روزها سوییچ حرف اول را در میزان فروش کنسول ها در این کشور می زند، از این رو سازندگان نسخه بازسازی شده Disgaea Refine نیز می خواهند با عرضه این بازی روی سوییچ عنوان خود را زیادتر در معرض توجهات قرار دهند.

هنوز اطلاعات زیادی از ویژگی ها و خصوصیات این عنوان بازسازی شده منتشر نشده است اما با این حال احتمال دارد هنوز هم شاهد عرضه آن روی پلتفرم دیگری هم باشیم. اما به عنوان یک بازی بازسازی شده، از این عنوان انتظار می رود که با حفظ ویژگی های اصلی خود، پیشرفت های به وجود آمده در سبک بازی های امروزی را هم در خود گنجانده باشد و ویژگی های یک بازی نقش آفرینی امروزی را در کنار ویژگی های اصلی خود داشته باشد. این موضوعات باعث می شود که با افزایش کیفیت این بازی روبه رو شویم. در واقع توسعه دهندگان این بازی باید تمام سعی خود را به کار گیرند تا کیفیت یک بازی در دوره پلی استیشن ۲ را به استانداردهای امروزی برسانند طوری که علاوه بر داشتن حس نوستالژیک، این بازی چیزی از بازی های امروزی هم کم نداشته باشد.

این عنوان تاکتیکی که توسط Nippon Ichi توسعه پیدا کرده، در اصل در سال ۲۰۰۳ روی کنسول پلی استیشن ۲ منتشر شد که با ستایش منتقدین هم همراه بود اما متاسفانه از نظر مالی زیاد موفق نبود و آن طور که باید، فروش نداشت. حال سازندگان این بازی قصد دارند تا با عرضه Disgaea Refine نسخه ای بازسازی شده از عنوان اصلی آن منتشر کنند تا به دست کاربران پلی استیشن ۴ و نینتندو سوییچ برسد. همانطور که اشاره شد این بازی در تاریخ ۴ مرداد ماه سال جاری روی این دو کنسول با قیمت ۹,۲۰۰ ین ژاپن (نزدیک به ۸۵ دلار آمریکا) در دسترس قرار خواهد گرفت که به عنوان یک نسخه لیمیتد اسپشیال ادیشن شامل دیسک بازی، موسیقی های آن، یک تقویم روزانه رومیزی و یک جعبه ویژه خواهد بود که بسیار مناسب و مقرون به صرفه به نظر می رسد.