به گفته ی تهیه کننده ی بازی Tekken ۷، قفل نرم افزاری باعث ایجاد مشکل در عملکرد نسخه ی رایانه های شخصی بازی می شود

نسخه ی رایانه های شخصی Tekken ۷ غالبا از نسخه های کنسولی آن عملکرد بهتری دارد. اما این نسخه دارای قفل نرم افزاری دنوو (Denuvo) است و ظاهرا این قفل در عملکرد بازی اخلال ایجاد می کند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
به گفته‌ی تهیه‌کننده‌ی بازی Tekken 7، قفل نرم‌افزاری باعث ایجاد مشکل در عملکرد نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کاتوشیرو هادارا (Katsuhiro Harada) که مدت هاست تهیه کننده ی سری بازی های Tekken است اخیرا تایید کرد که قفل نرم افزاری دنوو هنگام اجرای برخی حرکات، اشکالاتی در عملکرد این بازی مبارزه ای به وجود می آورد.

در نسخه ی رایانه های شخصی، هنگام اجرای برخی حرکات نظیر حرکت شکونتسو هادوکن (Shakunetsu Hadouken) توسط اکوما (Akuma)، بازی دچار افت نرخ فریم می شود. از آنجایی که این مشکل به دلیل پردازش گرافیکی و محاسباتی در بازی رخ نمی دهد با تغییر تنظیمات بازی نیز رفع نخواهد شد. این ایراد از نحوه ی رمزنگاری اطلاعات بازی ناشی می شود و به زودی برطرف خواهد شد.

همان طور که از این اظهار نظر مشخص است، مشکل از نحوه ‎ی تعامل قفل دنوو با بازی ناشی می شود و برای حل این ایراد کاری از دست کاربر بر نمی آید. هادارا همچنین اعلام کرد که تیم سازنده در حال کار بر روی راه حل این مشکل هستند.

دنوو پیشتر نیز باعث ایجاد مشکلاتی در عناوین دیگر، نظیر مشکل عدم امکان اجرای بازی Sonic Mania در حالت آفلاین، بر روی رایانه های شخصی شده بود.