تحلیلگران: بازی Red Dead Redemption ۲ موفقیت تجاری GTA V را تکرار نخواهد کرد

تنها ۵ ماه به عرضه یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری یعنی بازی Red Dead Redemption ۲ باقی مانده است، در این میان تحلیلگرهای معروف درباره موفقیت تجاری این عنوان صحبت هایی ارائه داده اند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
تحلیلگران: بازی Red Dead Redemption 2 موفقیت تجاری GTA V را تکرار نخواهد کرد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بازی Grand Theft Auto V با عبور از فروش ۹۰ میلیون نسخه، به پرسودترین و معروف ترین محصول حوزه سرگرمی تاریخ شد. با این حال آقای داگ کُرتز (Doug Creutz) تحلیلگر وب سایت Cowen & Company اظهار داشته که شانس خیلی کمی وجود دارد تا عناوین دیگر شرکت راکستار (Rockstar) بتوانند موفقیت تجاری Grand Theft Auto V را تکرار کنند. او گفت که بازی Red Dead Redemption ۲ از این قاعده مستثنی نیست و شاید این عنوان نیز نتواند همانند Grand Theft Auto V موفق ظاهر شود.

یکی از تحلیلگرهای وب سایت Market Watch درحالی که بازی Grand Theft Auto V را یک عنوان ” رام نشده بی نظیر ” خواند، گفت:

شاید شرکت نینتندو با ساختن عناوین بی نظیر (منحصربه فرد) خود، همانند بازی Mario Brothers، توانایی تکرار این موفقیت را داشته باشد.

او در ادامه گفت:

تاکنون هیچ بازیِ کنسولی (بازی ویدیویی) ساخته نشده است که بتواند به فروش ۹۰ میلیون نسخه برسد.

به نظر می رسد ادعای ایشان درباری اینکه بازی Red Dead Redemption ۲ به همان ارتفاعات تجاری (موفقیت تجاری) عنوان Grand Theft Auto V نمی رسد، کاملا درست باشد.

آقای داگ کُرتز نیز خاطر نشان کرد:

نمی توان گفت که شرکت راکستار بازیِ بزرگ دیگری همانند Grand Theft Auto V نخواهد داشت. هرچند احتمال ساخت یک نسخه دیگر از سریِ Grand Theft Auto کم است ولی می توان امیدوار بود.

او در ادامه برای دومین بار به این نکته اشاره می کند که مایکل جاکسون چندین آلبوم را روانه بازار کرد اما تنها یکی از آن ها هیجان انگیزترین (پرفروش ترین) شد. به نظر می رسد حرف های او کاملا منصفانه باشد، بنابراین فکر نمی کنیم کسی مخالف این بیانیه ها باشد.

بازی Red Dead Redemption ۲ یکی از مورد انتظارترین عناوین سال جاری است. نسخه اول آن در سال ۱۳۸۹ (۲۰۱۰ میلادی) برای پلتفرم های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ عرضه شد و در همان سال جایزه های بسیاری از جمله جایزه ” بهترین بازی سال” را در مراسمات مختلف دریافت کرد. بنابراین هیچ شکی در آن نیست که عنوان Red Dead Redemption ۲ بتواند به فروش بسیار بالایی دست پیدا کند اما سوال همه طرفداران و منتقدان این است که آیا این عنوان می تواند از لحاظ فروش، بازی Grand Theft Auto V را پشت سر بگذارد یا حتی نزدیک آن شود. در پاسخ باید گفت که نه تنها برای Red Dead Redemption ۲ بلکه برای همه عناوین دیگر بعید است همانند Grand Theft Auto V موفق عمل کنند.

هرچند نباید Red Dead Redemption ۲ را دست کم گرفت اما فروش خارق العاده و بی وقفه Grand Theft Auto V همه ی احتمالات موجود را از بین برده، بنابراین عبور از فروش ۹۰ میلیون نسخه حتی برای Red Dead Redemption ۲ تقریبا امری غیر ممکن است.

در نهایت باید گفت بازی Red Dead Redemption ۲ در تاریخ جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸) برای پلتفرم های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان عرضه می شود.