به زودی عرضه بازی های فیزیکی برای پلی استیشن ویتا متوقف خواهد شد

کنسول دستی پلی استیشن ویتا که گذشته ی عجیب و غریبی را در طول عمر چند ساله ی خود سپری کرده است، درحالی که به مکانی مناسب برای هواداران بازی های ژاپنی و بازی های مستقل تبدیل شده بود، به نظر می رسد به زودی دیگر بازی فیزیکی دریافت نخواهد کرد.

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
به زودی عرضه بازی‌های فیزیکی برای پلی‌استیشن ویتا متوقف خواهد شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

طبق گزارش سایت کوتاکو (Kotaku) به نظر می رسد سونی تولید بازی های فیزیکی برای پلی استیشن ویتا را سال دیگر متوقف خواهد کرد و سونی بازی های جدید منتشر شده برای این کنسول را برای خرده فروشی ها ارسال نخواهد کرد. این اخبار از نامه هایی که سونی برای توسعه دهندگان آمریکایی و اروپایی ارسال کرده بود استخراج شده اند. در این نامه ها آمده است که تولید تمام بازی های فیزیکی به صورت کارتی تا پایان سال مالی ۲۰۱۸ متوقف خواهند شد. سال مالی ذکر شده توسط سونی تاریخ ۱۱ فروردین ماه (۳۱ مارس میلادی) به پایان می رسد. کوتاکو با استناد به این گزارشات اشاره می کند که آخرین سفارشات خرید بازی های فیزیکی، ماه فوریه دریافت می شوند و پس از آن دیگر بازی ها به صورت فیزیکی تولید نخواهند شد.

با اینکه این موضوع به این معنی می باشد که بازی های فیزیکی در روز های پیش رو حتی از الان نیز کم یاب تر خواهند شد، کوتاکو اشاره می کند که سونی همچنان از طریق PSN به پشتیبانی از بازی های دیجیتالی بر روی پلی استیشن ویتا ادامه خواهد داد. این می تواند روزنه ی امیدی برای صاحبان کنسول پلی استیشن ویتا ایجاد کند تا دست کم مطمئن شوند که تولید بازی های جدید برای کنسول های شان به پایان نخواهد رسید.

با این که شرکت سونی به صورت رسمی این خبر را تایید نکرده است ولی افتادن این اتفاق خیلی هم دور از انتظار نیست چراکه ۶ سال از عمر PS Vita می گذرد و به انتهای عمر متوسط یک کنسول دستی نزدیک شده است. همچنین شرکت سونی در سال های اخیر پشتیبانی خود از این کنسول را کمتر کرده و زیادتر تمر کز خود را بر روی کنسول های خانگی و پلی استیشن وی آر گذاشته است.