تیک تو: در آینده مفهوم پلتفرم ها از بین خواهد رفت

مدیر اجرایی شرکت تیک تو (Take Two)، آقای استراوس زلنیک (Strauss Zelnick) در نشست مالی این شرکت، پیرامون موضوع تغیر نسل های کنسولی صحبت های متفاوتی به زبان آوردند.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
تیک تو: در آینده مفهوم پلتفرم‌ها از بین خواهد رفت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در طول نشست مالی شرکت تیک تو برای سال مالی گذشته، از آقای زلنیک درمورد چشم انداز شرکت در رابطه با پتانسیل عرضه کنسول پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۰ سوالاتی پرسیده شد. آقای زلنیک بیان کردند که نمی توانند درباره ی برنامه ی شرکت های دیگر نظر دهند اما معتقدند که شرکت تیک تو به خوبی توانسته در چرخه ی تحول کنسول ها از عهده خود برآید و این مایه ی افتخار آن ها است. دوره ای که کنسول های جدید وارد بازار می شوند چالش هایی که بر سر راه شرکت های تولید بازی وجود دارند بسیار مهم و حیاتی هستند و شرکت تیک تو توانسته با داشتن بالاترین ویژگی های کیفی در عناوین خود، به خوبی این چالش ها را مدیریت کند.

زلنیک به یاد می آورد که هنگام تغیر نسل از پلی استیشن ۳ به پلی استیشن ۴ در بازار سر و صدا های زیادی درباره ی چالش های موجود برای بازی های قدیمی تر وجود داشت. اما شرکت تیک تو اصلا به دردسر نیفتاد چراکه آن ها فهرستی از با کیفیت ترین عناوین را دراختیار داشتند. آقای زلنیک همچنان به سخنان خود ادامه دادند که تعدادی از با کیفیت ترین عناوین را منتشر کردند و بازی های دیگری دارند که به خوبی آن ها عمل می کنند. به عنوان مثال Grand Theft Auto V که برای نسل قبل توسعه یافته بود ولی هنوز در نسل جدید نیز حامل استاندارد ها باقی مانده است و شرکت تیک تو از بابت چنین کاری از شرکت راک استار (Rockstar) متشکر است و به آن ها فوق العاده افتخار می کند.

ایشان همچنین ادامه دادند که هنگامی که پلتفرم جدیدی عرضه می شود، ناشر تصمیم می گیرد میزان پشتیبانی هایی که می کند بر اساس میزان ظرفیت موفقیت آن باشد. همچنین گفتند که پلتفرم رایانه های شخصی به دلیل توزیع دیجیتالی بازی ها، تبدیل به بخش بسیار بسیار مهمی برای شرکت شده است و این مورد، موضوع مهمی برای عناوین کنسول های ۱۰ سال پیش به شمار نمی رفت، اما اکنون به شمار می رود.

آقای زلنیک در نهایت با صحبت درباره ی از بین رفتن پلتفرم ها در صنعت بازی های ویدیویی، به سخنان خود پایان دادند :

آیا این به معنی این است که تجارت ما در حال یک دست شدن است و همه چیز آزاد خواهد شد و ما اهمیتی به این نمی دهیم که نام کدام شرکت روی جعبه ی بازی خورده است؟ حداقل فعلا که اینطور نیست. من نمی خواهم امکان چنین اتفاقی را رد کنم. با این حال ما درحال نزدیک شدن به نقطه ای هستیم که مفهوم پلتفرم ها در این صنعت از بین می رود. می خواهم بگویم اکنون در این نقطه قرار نداریم، ولی روزی در این نقطه قرار خواهیم گرفت.

نظر شما درباره‎ی صحبت های آقای زلنیک چیست؟ با ما در میان بگذارید.