پیش به سوی E۳ ۲۰۱۸ | انتظاراتمان از بازی Rage ۲

در جدیدترین شماره از سلسه مقالات «پیش به سوی E۳ ۲۰۱۸»، نگاهی به انتظارتمان از نمایش بازی Rage ۲ در نمایشگاه بزرگ E۳ امسال انداخته ایم؛ با گیمفا همراه باشید.

  1. جمعه ۱۱ خرداد ۹۷ ساعت ۲۱:۰۷ (۱ سال،۲ ماه قبل)
پیش به سوی E3 2018 | انتظاراتمان از بازی Rage 2
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بعد از اینکه خرده فروشی والمارت بازی Rage ۲ را به صورت غیر رسمی معرفی کرد، سرانجام سازندگان این عنوان را به صورت رسمی معرفی کردند. تا به امروز اطلاعات بسیاری جدا از یک تریلر، چند تصویر و جزئیات اندک از این عنوان منتشر نشده اما اعلام شده که Rage ۲ در E۳ امسال حضور خواهد داشت. در این مقاله به انتظارات و اطلاعاتی که قرار است در طی این رویداد منتشر شوند، می پردازیم.

نسخه ی اول عنوان Rage توسط استودیوی آی دی سافت ور توسعه یافته و در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. این عنوان در مدت کوتاهی توانست به بازی بسیار محبوبی در میان بازی بازان تبدیل شود. اگرچه عنوان Rage نتوانست آن طور که باید و شاید نظر منتقدان را به خود جلب کند ولی بر اساس گفته های سازندگان  «همه چیز در Rgae ۲ بهتر از نسخه اول خواهد بود، همه چیز…. حتی پایان بازی» بنابراین انتظارات از این عنوان به مراتب زیادتر می شود.

معاون ارشد شرکت بستدا آقای پیت هاینس (Pete Hines) اعلام کرده که در E۳ امسال شاهد اطلاعات زیادتری از عنوان خواهیم بود، بنابراین در این مقاله به تمام چیزی که تاکنون می دانیم و آنچه که قرار است در این رویداد دستگیرمان شود، می پردازیم.

تا به این لحظه از Rage ۲ چه می دانیم؟

Rage ۲ عنوانی آخرالزمانی و جهان باز است که دنیایی شبیه به Mad Max دارد. یک ستاره دنباله دار به زمین برخورد کرده و ۸۰ درصد جمعیت آن را از بین برده است. حال زندگی برای جمعیت باقی مانده بسیار سخت شده، صدای گلوله و انفجار به امری عادی تبدیل شده و هرج و مرج در این جهان فرمانروایی می کند. Rage ۲ توسط استودیو های آوالانچ (Avalanche) که بازی های Mad Max و مجموعه Just Cause را در کارنامه خود دارند و آی دی سافت ور (ID Software) که آن را با سری فوق العاده محبوب Doom می شناسیم، در حال توسعه و ساخت است. این عنوان با موتور بازی سازی آوالانچ یعنی APEX در حال توسعه است که در سال های اخیر عناوینی چون Mad Max و مجموعه Just Cause با آن ساخته شده بنابراین می توان انتظار داشت که اِلمان های جهان باز بازی های پیشین این استودیو یک جنبه قابل توجهی در Rage ۲ باشد. مبارزه با وسایل نقلیه چیزی است که ما در اولین تریلر گیم پلی این عنوان دیدیم و با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت رسمی بازی منتشر شده، می دانیم که ما می توانیم وسایل مختلفی از کامیون های بزرگ گرفته تا گیکروپترها (نوعی هلیکوپتر کوچک) را در اختیار داشته باشیم.

همه چیز در Rgae ۲ بهتر از نسخه اول خواهد بود، همه چیز…. حتی پایان بازی

پیش به سوی E3 2018 | انتظاراتمان از بازی Rage 2

در تریلر منتشر شده، محیط های متنوعی مانند بیابان های گسترده و پهناور، جنگل های متراکم و زمین های صنعتی قابل مشاهده هستند، بنابراین می توان امیدوار بود که نسخه دوم این سری دارای جهانی باز و متنوع است که برخی از ویژگی های محیطی Mad Max همانند اثرات آب و هوا و تغییرات پویا در آن دیده می شود. شرکت بتسدا تایید کرده که جهان Rage ۲ مملو از جناح ها و فرقه های رقابتی گوناگون است که می توان یادآور سری محبوب Just Cause باشد پس امیدوارانه شاهد پیشرفتی چشمگیر و انعطاف پذیر و جهانی غنی و سرگرم کننده خواهیم بود.

از جنبه ها و عناصر عناوین آوالانچ که بگذریم، می رسیم به خصوصیات بازی های آی دی سافت ور. همان طور که در تریلر آن مشاهده کردید، بازی در سبک اول شخص تیراندازی بسیار سریع طراحی شده که در اولین وهله یاد مجموعه Doom با آن مکانیزم سریع تیراندازی اول شخص می افتیم. همچنین شاهد شلیک به دشمنان در هوا بودیم که در سبک عناوینی با گیم پلی بسیار سریع به مانند Bulletstorm یکی از عناصر و امضای اصلی بازی محسوب می شود. با توجه به مکانیزم بازی، ما می دانیم که سلاح ها قابل ارتقا هستند و همچنین یک سیستم Overdrive وجود خواهد داشت که به شما اجازه می دهد تا سلاح ها را فراتر از حد محدوده خود ارتقاء دهید.

در آخر می رسیم به ویژگی های نسخه اول که Rage ۲ نیز آن ها را دارا خواهد بود؛ مفهوم قدرت های نانوتیتی (Nanotrite powers) کمک ها و اِیدهای مبارزه ای از قبیل باف های موقتی، انواع مهمات و ابزار های نگهبانی خودکار در این نسخه وجود خواهد داشت.

همچنین مزایای پیش خرید این عنوان مشخص شده که در ادامه می توانید آن ها را مشاهده کنید.

  • ماموریت اختصاصی Cult of the Death God
  • کُلت Settler
  • زره Nicolas Raine شخصیت اصلی نسخه اول
  • وسیله نقلیه ایی با نام Monster

در رابطه با زمان عرضه بازی Rage ۲ باید اعلام کنیم که بر اساس اظهارات شرکت بتسدا، این عنوان در بهار سال ۲۰۱۹ میلادی عرضه و منتشر خواهد می شود.

بازی در سبک اول شخص تیراندازی بسیار سریع طراحی شده که در اولین وهله یاد مجموعه Doom با آن مکانیزم سریع تیراندازی اول شخص می افتیم.

پیش به سوی E3 2018 | انتظاراتمان از بازی Rage 2

چه مواردی برای E۳ تایید شده است؟

بتسدا اعلام کرده که بازی Rage ۲ در E۳ امسال حضور خواهد داشت و شاهد اطلاعات زیادتری از این عنوان در طی کنفرانس این شرکت خواهیم بود. لازم به اشاره است که کنفرانس مطبوعاتی بتسدا در تاریخ یک شنبه ۱۰ ژوئن مصادف با یک شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ از ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر تا ۹:۳۰ شب برگزار خواهد شد.

چه انتظاراتی از نمایش بازی در E۳ داریم؟

در سال ها و رویداد های اخیر، کنفرانس بتسدا کمتر از یک ساعت بوده اما امسال قضیه فرق می کند. بر اساس گفته های آقای پِت هینس، نمایش آن ها چیزی بین ۹۰ تا ۱۲۰ دقیقه خواهد بود. نمایش دمویی از گیم پلی آن بعید است اما احتمالا شاهد جزئیاتی در رابطه با دنیای بازی، سیستم ها، مکانیزم های گیم پلی و همچنین یک تریلر جدید از آن باشیم. هرچند چیزی قطعی نیست اما اینکه بازی در کنفرانس بتسدا قابل بازی کردن باشد، محتمل است. ما امیدواریم که بخش قابل توجهی از دنیای وسیع آن که قابل بازی کردن باشد را در این رویداد ببینیم.

همچنین دیدن اینکه چگونه موجودات و شخصیت ها با هم ارتباط داده شده اند، برخورد های تصادفی و حوادثی که ممکن است شما به طور طبیعی با آن مواجه شوید، سفارشی کردن وسیله نقلیه و امکانات آن، سیستم پیشرفت بازی و آزادی عملی که بازی باز در اختیار دارد، خالی از لطف نیست.

آیا ساختار و پیدا کردن ماموریت های هر قبیله سخت تر خواهد بود یا به مانند عناوینی نظیر Far Cry ۵، ماموریت ها خود به خود با گشت و گذار در جهان بازی پدیدار می شوند؟ تا چه میزان از المان ها و سیستم گیم پلی عنوان Mad Max و مجموعه Just Cause در Rage ۲ نهاشته شده است؟ چگونه می توانیم رفتار و عملکرد رانندگی وسیله نقلیه را تغییر دهیم؟ گزینه ها و روش های مبارزه و ابزارهای مختلف تا چه میزان متغیر هستند؟ چگونه گشت و گذار در جهان آن به وسیله هوا و یا زمین تجربه شما را تغییر می دهد؟ آیا حس رانندگی و گیم پلی این عنوان لذتی مشابه Mechwarrior را به ما القا می کند؟ تا چه اندازه فضا و اتمسفر پانک/راک (punk-rock)، عناصر بازی را تشکیل می دهد؟ رنگ های نئون و شخصیت های سرگرم کننده در چه حدی خواهند بود؟ آیا آقای اندرو (Andrew W.K) موسیقی متن این عنوان را خواهد ساخت؟ این سوالاتی هستند که در ذهن همه ما گوشه نشین شده اند. امیدواریم در E۳ جواب آن ها را دریافت کنیم.

تا چه میزان از المان ها و سیستم گیم پلی عنوان Mad Max و مجموعه Just Cause در Rage ۲ نهاشته شده است؟

پیش به سوی E3 2018 | انتظاراتمان از بازی Rage 2

در آخر اعلام می کنیم که بازی Rage ۲ در بهار ۲۰۱۹ میلادی برای پلتفرم های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و کاربران رایانه های شخصی عرضه و منتشر خواهد شد. نظرات و انتظارات شما کاربران گیمفا در رابطه با Rage ۲ چیست؟