آنالیزور ان پی دی: معرفی کنسول جدید ایکس باکس مشکلی برای فروش ایکس باکس وان نخواهد بود

در کنار تمامی معرفی های ایکس باکس طی کنفرانس مایکروسافت در رویداد E۳ ۲۰۱۸ از جمله اعلام خرید استودیوهای کمپالشن گیمز (Compulsion Games) و نینجا تئوری (Ninja Theory) که بسیار مورد توجه قرار گرفت، یکی از این اخبار تایید ساخت کنسول جدید ایکس باکس بود که با وجود عرضه ی اخیر ایکس باکس وان ایکس، بسیار دور از ذهن می نمود.

  1. ۷ ماه قبل
آنالیزور ان پی دی: معرفی کنسول جدید ایکس‌باکس مشکلی برای فروش ایکس‌باکس وان نخواهد بود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این کنسول توسط گروهی که وان ایکس را ساخته بودند در دست ساخت قرار دارد، اما ممکن است که سال ها با انتشار آن فاصله داشته باشیم. در واقع پیام مایکروسافت از این خبر حضور قطعی کنسول نسل جدید از سوی مایکروسافت است و به هیچ عنوان اعلانی از عرضه ی زودهنگام آن ندارد.

این خبر شرایط جالبی را برای کنسول اخیر ایکس باکس یعنی وان ایکس رقم خواهد زد؛ چرا که حتی یک سال هم از عرضه ی آن نمیگذرد و این پیامی ناخوشایند برای کسانی که کنسول ایکس باکس وان ایکس را خریده اند و بدتر از آن، برای افرادی که قصد خرید کنسول جدید ایکس باکس را دارند خواهد بود. این مسئله با یکی از تحلیلگران گروه تجاری ان پی دی (NPD)، مت پیسکتلا (Mat Piscatella )، در میان گذاشته شد. پیسکتلا حول این مسئله گفت:

من فکر نمی کنم که این خبر پیامی برای هیچ قشری از بازی بازان داشته باشد. در واقع از زمانی که نسل جدیدی در صنعت بازی های ویدئویی شروع می شود، شمارش معکوس برای عرضه ی کنسول های نسل جدید شروع خواهد شد و این امری عادی است. حال برداشت هرکس از این معرفی شخصی است اما من فکر نمی کنم این موضوع، مسئله ی مهمی برای بازی بازان به خصوص در زمینه ی فروش کنسول باشد.

حال حتی اگر کنسول جدید ایکس باکس در سال ۲۰۲۰ عرضه شود، کاربران نسخه های فعلی آن خصوصا ایکس باکس وان اس و ایکس چه مزایایی دریافت خواهند کرد. با این وجود مهم ترین وظیفه ی مایکروسافت و ایکس باکس در قبال مصرف کنندگان فعلی، تولید عنوان های باکیفیت جدیدی است که به نظر میرسد با عناوینی نظیر Gears ۵، Ori و Halo Infinite، این شرکت برخلاف گذشته قدم در مسیر درستی در این زمینه قرار داده است.