SDCC ۲۰۱۸ | تیم سازنده ی Spider Man درباره ی روند طراحی لباس Velocity Suit توضیح دادند

لباس جدید شخصیت مرد عنکبوتی با نام Velocity Suit  اخیرا به وسیله ی استودیوی اینسامنیاک معرفی شد.

  1. دوشنبه ۱ مرداد ۹۷ ساعت ۱۷:۳۵ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
SDCC 2018 | تیم سازنده‌ی Spider Man درباره‌ی روند طراحی لباس Velocity Suit توضیح دادند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حال در جریان مراسم کمیک کان در شهر سن دیگو، این استودیو اطلاعات جدیدی از این لباس و نحوه ی طراحی آن را با هواداران به اشتراک گذاشته است. همچنین در جریان این مراسم،  جزییات جدیدی از خود بازی و بخش های مختلف آن منتشر شده است.

برخی از طراحان و سازندگان ارشد بازی Spider Man در یک غرفه در مراسم کمیک کان در شهر سن دیگو، میزبان هواداران بودند و اطلاعات مختلفی را در اختیار بازی بازان قرار دادند. یکی از بحث های مطرح شده در این مراسم، پیرامون یکی از لباس های شخصیت اصلی با نام Velocity Suit بود.

به نظر می رسد ایده ی طراحی لباس های مختلف از آن جایی شروع شد که مارول تصمیم به خلق یک نسخه ی خاص از سری مرد عنکبوتی و به سبک استودیوی اینسامنیاک گیمز توسط آن ها گرفت. اگرچه آن ها به دنبال خلق اثری بودند که پر از جزییات آشنا برای هواداران باشد، می خواستند یک بازی نو و خلاقانه به هواداران سری عرضه کنند.

لباس های طراحی شده برای این بازی ممکن است براساس آنچه تا به امروز در کتاب های مصور و یا فیلم های منتشر شده از جهان مارول دیده ایم، باشد. با این وجود مارول پذیرفته است تا به استودیوی اینسامنیاک گیمز اجازه دهد طراحی های خاص خود را نیز به بازی اضافه کند. اگرچه این استودیو اجازه دارد لباس های کاملا جدید برای شخصیت اصلی بازی طراحی کند، این لباس ها باید متناسب با شخصیت مرد عنکبوتی و دنیای مارول باشد.

به گفته‎ی آقای رزمن کارگردان اجرایی بازی، استودیوی اینسامنیاک و شرکت مارول یکدیگر را به چشم  اعضای یک خانواده می بینند. آن ها در اکثر موارد دیدگاه های مشترکی دارند و هدف های مشابهی را دنبال می کنند. با این وجود این بازی متعلق به استودیوی اینسامنیاک بوده و آن ها اختیار کامل در تصمیمات مربوط به مکانیک ها و جزییات بازی دارند.

زمانی که این استودیو تصمیم به خلق لباس Velocity Suit گرفت، آن ها به جای استخدام یک هنرمند و طراح خبره در بیرون از استودیو، از آقای گرانوو درخواست همکاری کردند. (آقای گرانوو به خاطر طراحی کتاب های مصور و همکاری با شرکت مارول شهرت دارد). زمانی که به آقای گرانوو مسئولیت طراحی این لباس سپرده شد، ایشان می خواستند چیزی طراحی کنند که ” صرفا یک نسخه ی جدید” از لباس های گذشته ی این شخصیت نباشد. آقای گارنوو می خواستند چیزی طراحی کنند که بر مبنای خود بازی بوده و در عین حال یک طراحی خاص و ویژه باشد.

هدف آقای گارنوو این بود که با استفاده از تجربه ی خود لباسی طراحی کند که متناسب با ابعاد یک انسان واقعی باشد و همچنین در همان سطحی باشد که بازی تا آن روز پیش رفته بود. در نهایت او تصمیم گرفت لباسی بی نظیر طراحی کند و شروع به کار کرد. این پروژه، همانند کار برروی لباس Iron man بوده است، با این تفاوت که این یک پروژه ی تیمی بوده که هفته ها به طول انجامیده است.

در ادامه خانم Chew کارگردان هنری بازی، درباره ی شرایط و پیش نیازهای یک لباس برای استفاده در این بازی کمی توضیح دادند. ایشان توضیح دادند که استودیوی اینسامنیاک ابتدا خود را به جای هواداران قرار داده و بازی را از دیدگاه آن ها نگاه کرده است. همچنین آن ها به دنبال ایجاد تنوع در لباس ها بوده اند، به همین دلیل لباس هایی که کمترین شباهت را به یکدیگر داشته اند از میان تمام طرح ها انتخاب شده است. در کنار همه ی این ها، این استودیو به مواد استفاده شده در ساخت لباس ها دقت کرده است. به همین خاطر شاهد حضور لباس هایی با ساختار فلزی و رنگبندی براق در کنار لباس های تیره و مات هستیم.

در کنار بحث هنری، لباس طراحی شده باید پیش نیازهای تکنیکی لازم را برای حضور در بازی داشته باشند. امکان استفاده از لباس های با بخش های مکانیکی بسیار ریز و یا مبهم، به گیم‍ پلی بازی آسیب وارد می کند. آقای گولدن (طراح ارشد شخصیت) متذکر شد که آن ها در طراحی لباس، باید به رنگ و مواد استفاده شده در آن دقت می کردند تا تصویر نهایی پردازش شده با مشکل مواجه نشود. همچنین لباس طراحی شده باید با شهر و محیط های استفاده شده در بازی تطابق لازم را داشته باشد.

با وجود تمام این مسائل، کیفیت کار آقای گارنوو به قدری بالا بوده است که کار را برای تیم توسعه دهنده بسیار آسان کرده است. علاوه بر کمک گرفتن از طراحان خبره، استودیو در تمام روند ساخت، با شرکت مارول همکاری داشته تا بتوانند بهترین خروجی ممکن را به هواداران عرضه کند.

به گفته ی تیم سازنده، طراحی و ساخت یک لباس جدید و اضافه کردن آن به بازی در حالی که با شرکت مارول همکاری لازم را داشته باشند، به چیزی حدود یک ماه زمان نیاز دارد.

بازی Spider-Man در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ (۷ سپتامبر) به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد.