شایعه: مایکروسافت در حال توسعه دو کنسول نسل بعدی است

یکی از سوپرایز های کنفرانس E۳ ۲۰۱۸ شرکت مایکروسافت (Microsoft) زمانی بود که فیل اسپنسر (Phil Spencer) به تایید در دست ساخت بودن کنسول نسل بعد این شرکت با نام رمزی Scarlet پرداخت.

  1. سه شنبه ۲ مرداد ۹۷ ساعت ۰۸:۵۲ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
شایعه: مایکروسافت در حال توسعه دو کنسول نسل بعدی است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اگرچه جزییات زیادی از این پروژه منتشر نشد، اما بنابر گزارش جدیدی مایکروسافت در حال ساخت دو کنسول نسل بعدی است.

بنابر گزارش منتشر شده از سوی Thurrott، مایکروسافت قصد دارد تا به عرضه ی دو کنسول مجزا در نسل بعدی اقدام کند. یک نسخه کنسول رایج خانگی و دیگری نسخه ای کنسولی بر پایه فضای ابری برای استریم بازی ها است که با نام Scarlet Cloud شناخته می شود. این کنسول ایکس باکس مبتنی بر فضای ابری امکان استریم بازی های پیش رو مایکروسافت و دیگر شرکت ها را فراهم خواهد کرد و میزان تاخیر در اجرای بازی ها در دو بخش محلی و ابری را به حداقل خواهد رساند.

با خرید هر یک از این کنسول ها، بازیکنان به تمام محتوای عرضه شده دسترسی کامل دارند و هر دو کنسول Scarlet و Scarlet Cloud به سرویس استریم بازی های مایکروسافت دسترسی خواهند داشت. موضوعی که به نظر می رسد تکاملی برای سرویس Xbox Game Pass کنونی خواهد بود. سرویسی که در حال حاضر بازیکنان باید به صورت جداگانه به دانلود هر بازی در آن بپردازند.

Thurrott همچنین در گزارش خود تایید کرد که مایکروسافت به دنبال عرضه ی کنسول نسل بعد خود در سال ۲۰۲۰ میلادی است. با توجه به اینکه مایکروسافت هم اکنون در حال تست سخت افزار این کنسول است، سال ۲۰۲۰ میلادی زمانی منطقی برای انتشار کنسول نسل بعدی ایکس باکس به نظر می رسد. بسته به بازه زمانی عرضه ی کنسول در ۲۰۲۰، این امکان وجود دارد که شاهد انتشار جزییاتی از پروژه Scarlet در رویداد E۳ ۲۰۱۹ باشیم.

لازم به ذکر است که Thurrott معمولا اطلاعات دقیقی از پروژه های مایکروسافت منتشر کرده، اما در هر صورت تا زمان تایید یا عدم تایید موضوع یاد شده از سوی مایکروسافت، باید این گزارش را به عنوان یک شایعه پذیرفت.

مطمئنا تا زمان مشخص شدن نام و زمان عرضه ی کنسول نسل بعد ایکس باکس، بارها شاهد انتشار گزارشاتی از این دست خواهیم بود.