اینستاپست مسئول سوالات «برنده باش» در واکنش به ادعای دستکاری در سوالات + عکس

«امیر ابیلی» مسئول سوالات برنامه «برنده باش» توضیحاتی را در واکنش به حواشی پیرامون سوالات این برنامه از طریق اینستاگرام به اشتراک گذاشت

  1. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ ساعت ۲۱:۲۰ (۱ سال،۶ ماه قبل)
محمدرضا گلزار
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

«امیر ابیلی» مسئول سوالات برنامه «برنده باش» در واکنش به حواشی پیرامون سوالات این برنامه در اینستاگرام نوشت:

«صبح امروز یه کلیپ پلیسی معمایی و افشاگرانه از «برنده باش» پخش کرده که به عنوان مسئول سوالات برنامه لازم است درباره اش توضیح بدهم. ببینید ۵۰ قسمت پخش شده «برنده باش» بیشتر از ۱۵۰۰ سوال خوانده شده. فرآیند طرح و ارسال سوالات هم یک فرآیند کاملا انسانیه. یعنی یک تیم طراح، سوالات رو طرح میکنن، بنده از بانک سوالات که الان بالای ۲۰ هزار سوال توش هست، دست به انتخاب سوالات مناسب برای طرح در این برنامه می زنم. چون در طراحی سوال در حجم بالا بسیاری از سولات لاجرم ارزش مطرح شدن در برنامه با تعداد بیننده «برنده باش» رو پیدا نمیکنن.

بعد از انتخاب سوالات، نظرات تهیه کنندگان و مجری برنامه هم در انتخاب سوالات نهایی طبعه موقره تا سوالات نهایی مشخص بشه. یعنی از مرحله اول طرح تا مرحله نهایی که ضبط برنامه است مراحل مختلفی وجود داره که خطایی رخ بده. اونهم برای سوالی که جوابش ۴ ثانیه است که یک تایپ غلط هم می تونه کار رو خراب کنه.

حالا با وجود این حجم از سوال مطرح شده (برای تبادر به ذهن دقت کنید که کتاب های جمع بندی دروس کنکور مثلا هر کتاب میکرو طبقه بندی گاج میانگین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سوال دارن) وجود یک یا دو غلط یعنی نزدیک به صفر و خب این درصد مثلا از خود کنکور بعد چهل سال برگزاری یا از همین کتاب های کنکور کمتره.

جز این کاش پوآروهای فارس مسابقات مشابه تلویزیون رو هم از ابتدا تا الان نگاه می کردن ببینن در هر قسمت چندتا غلط دارن. تا کیفیت کار «برنده باش» رو بیشتر متوجه می شدن. و به این سوال جواب بدن که واقعا اون ها معتقدن که عوامل برنامه بعد از متوجه شدن اشتباه در سوال می ذاشتن سوال یا پاسخ اشتباه بره روی آنتن بره تا متهم به دستکاری نشن؟ اصلاح برنامه قبل پخش بدیهی نیست؟»

واکنش مسئول سوالات «برنده باش» به حواشی اخیر این برنامه