بیوگرافی علی مغربی خواننده، ترانه سرا و آهنگساز ایرانی

  1. دوشنبه ۲۱ فروردین ۲ ساعت ۱۳:۰۶ (۱ سال،۳ ماه قبل)

علی مغربی زادهٔ 4 آذر 1360 خواننده، ترانه‌سرا و آهنگساز ایرانی است. 

زندگی‌نامه

علی مغربی زادهٔ آستارا است و اصالتی آستارایی دارد. مغربی از سمت خانواده مادری ، از پدر بزرگ و مادر بزرگی آستارایی و از طرف خانواده پدری از پدربزرگی لنکرانی و مادربزرگی آستارایی است. خانواده وی با توجه به شرایط کاری پدرش بلافاصله پس از تولد او به تهران بازگشتند .به همین دلیل در شناسنامه وی محل تولد تهران ذکر شده است. وی فرزند اول خانواده و تک فرزند است. ساکن محله یو سف آباد تهران است و تمام مقاطع تحصیلی را در تهران طی کرده است.سال 1382 به خدمت سربازی رفت.او در سال 1390 ازدواج کرد و صاحب 2 دختر به نام های مارال و نهال شد. علی مغربی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینهٔ موسیقی در سال 1394 و با آهنگ آستارام منیم آغاز کرد.

مغربی خواننده ترانه‌های ایران من مربوط به تیتراژ برنامه باهمستان موسیقی شبکه جام جم است اما تک‌ آهنگ آستارام منیم نقش بسزایی در محبوبیت او داشت.

فوتبال

علاقه بی حد مغربی به فوتبال از دوره کودکی شروع شد و پس از درخشش در مقاطع دبستان و راهنمایی راهی فوتبال باشگاهی در تهران شد ولی بدلیل علاقه به موسیقی و شرایط کاری اش فوتبال حرفه ای را رها و به موسیقی بصورت حرفه ای پرداخت.علاقه مغربی به فوتبال یکی از دلایل خلق قطعه عشقیم آستارا شد.

موسیقی

اولین بار و با آهنگ آستارام منیم شروع فعالیت حرفه ای مغربی کلید خورد که با استقبال زیادی بخصوص در شهر زادگاهش آستارا روبرو شد.پس از آن نیز قطعه های توی ، باتو ، سرگذشت ، عطر نرگس ، دیوونگی ، مارال ، بخوای نخوای میخوامت ، نمی گذره دقایقم ، وابستکی ، شیرین و فرهاد ، عشقیم آستارا و یهویی بارون را روانه بازار کرد.

عشقیم آستارا

پس از صعود تیم شهرش به لیگ یک کشور به یک باره آهنگ عشقیم آستارا روانه بازار شد که این بار با سیل استقبال مردم آستارا روبرو شد و بر محبوبیت مغربی در آستارا افزود.

 اجرای صحنه ای

سال 1391 و سال 1395 سال هایی بود که علی مغربی در شهر زادگاهش روی صحنه رفت.

همچنین در اردیبهشت 1401 و در میان بیش از 1200 نفر در سالن انقلاب آستارا با آهنگ عشقیم آستارا روی صحنه رفت.

حضور در تلویزیون

اولین بار 13 شهریور 1397 بود که در شبکه سحر آذری و برنامه آی ایشیغیندا حضور پیدا کرد.

16 دی 1397 درشبکه جام جم و برنامه باهمستان موسیقی حضور پیدا کرد.

15 دی 1397 در شبکه شما و برنامه پرمخاطب ترانه باران حضور پیدا کرد.

7 شهریور 1398 بار دیگر در شبکه جام جم و برنامه باهمستان موسیقی حضور پیدا کرد.

شبکه باران صدای و سیمای استان گیلان

برای اولین بار 12 خرداد 1399 نماآهنگی از آستارا با صدای مغربی از شبکه باران پخش شد.

18 آذر 1399 بار دیگر و اینبار از برنامه هلاچین در شبکه باران صدای مغربی در قالب نماآهنگی از شهر آستارا پخش شد. همچنین آهنگ آستارام منیم از رادیو آوا نیز پخش شده است.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...