پسر عنکبوتی 6 ساله !

«ایتان بروگتون» 6 ساله که پسر عنکبوتی نام گرفته، در عرض چند ثانیه از دیوار، چارچوب در، لوله های پلاستیکی آب و درختان بالا می رود.

  1. ۱ سال،۳ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۳٫۰ MB) webm (۱٫۲ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) و به نقل از «دیلی مِیل» این پسر 6 ساله به نوعی از بیماری اوتیسم مبتلا است که سبب شده است احساس ترس در وجود او به طور کامل از بین برود. 

شاهکارهای ژیمناستیکی او برای والدینش کابوس شده است. او هرگز به تذکرات والدینش گوش نمی دهد و از همه جا بالا می رود.

پسر عنکبوتی

والدین «ایتان» نگران هستند که کارهای او سبب مرگش شود.

مادر او نیز مجبور شده است از کار خود استعفا دهد و برای مواظبت از پسرش در خانه بماند.

«ایتان» یک خواهر 4 ساله به نام «سیه نا» نیز دارد و والدین او تصمیم گرفته اند داستان خود را برای دیگران تعریف کنند تا شاید پزشکی بتواند این نوع خاص از بیماری اوتیسم «اِتان» را درمان کند.


«شارون»، مادر 36 ساله «ایتان» می گوید:

نمی توانم حتی یک لحظه چشم از او بردارم. او از همه جا بالا می رود. مهارت او در بالا رفتن تحسین برانگیز است، اما در عین حال من را به وحشت می اندازد. به سرعت برق و باد از همه جا بالا می رود و هر چه بزرگ تر می شود رفتارش نگران کننده تر می شود. مشکل او خانواده ما را تا حد زیادی تحت فشار قرار داده و همه ما را خسته کرده است.

مشکل «ایتان» سبب شده است که خانواده اش نتوانند به مسافرت و دیدن اقوام خود بروند. وقتی او را به خارج از خانه می برند باید او را در ویلچر بنشانند تا نتواند از همه جا بالا برود. او تخت خواب مخصوصی دارد که به زمین پیچ شده است.

مادر «ایتان» می گوید:

همیشه فکر می کردم که علامت بیماری اوتیسم فقط انجام کارهای غیر منتظره و اختلال در رفتارهای اجتمایی است. هیچ گاه فکر نمی کردم که کودکی بتواند مانند «ایتان» به بالا رفتن از در و دیوار اعتیاد پیدا کند. او ماهرانه از همه جا بالا می رود و تا به حال پیش نیامده که به زمین بیفتد، اما من همیشه نگرانم که روزی این اتفاق بیفتد. تقریباً هرگز او را از خانه بیرون نمی برم و یک دوربین مدار بسته نیز در داخل تخت خوابش نصب کرده ام که به تلفن همراه من متصل است و مدام او را کنترل می کنم. تمام پنجره ها را نیز قفل کرده ام.

«ایتان» که هنوز در سن 6 سالگی پوشک دارد، شب ها خیلی کم می خوابد و به مدرسه مخصوص می رود.

پزشکان نمی دانند که چطور می توانند این عادت «ایتان» را کنترل کنند و اظهار می کنند که تاکنون با کودکی مانند او مواجه نشده اند.

مادر «ایتان» می گوید:

خیلی دوست دارم با مادر دیگری که فرزندش مشکل «ایتان» را دارد ملاقات کنم و از او بپرسم که چگونه با این موضوع کنار می آید.