نادرترین بیماری های تاریخ که اسمشان را هم نشنیده اید ! + عکس ها

انسان در کل طاقت ابتلا به بیماری حتی در حد یک سرماخوردگی ساده را نیز ندارد و در کمترین زمان ممکن از لحظه دچار شدن، برای درمان اقدام می کند؛ این میان اما هستند بیماری هایی که علاوه بر آلام درونی، تظاهرات عجیب و ناخوشایندی بیرونی هم دارند و به لحاظ روانی فرد و اطرافیانشان را تحت تاثیر قرار می دهند. در این مطلب قصد داریم تعدادی از این بیماری های عجیب را با شما مرور کنیم.

  1. سه شنبه ۱۰ مهر ۹۷ ساعت ۲۱:۵۰ (۱ سال،۷ ماه قبل)
 از انفجار سر تا آلیس در سرزمین عجایب!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پیل پاییاین بیماری در آغاز هیچ علایمی ندارد، اما کم کم اعضای فرد مبتلا (زیادتر پاها) دچار تورم بسیار شدید شده و پوست آن ناحیه سفت و سخت می شود. همان گونه که از اسم این بیماری نیز پیداست پای فرد مبتلا به قدری متورم می شود که پای فیل را در اذهان زنده می کند. راه درمان این بیماری دردناک که نام علمی آن «فیلاریاز لنفاوی» است، مصرف آنتی بیوتیک است.

دست بیگانهفیلم «مجسمه» با بازی امین تارخ را به یاد دارید؟ در این فیلم یکی از دست های شخصیتی که تارخ نقش آن را بازی می کرد از کنترل او خارج شده و ساز خود را می زد. به این وضعیت در پزشکی «سندروم دست بیگانه» می گویند. یک بیماری عجیب و عصبی که باعث می شود دست به صورت مستقل از مغز و سیستم عصبی عمل کند. فعلاً درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد.

انتقال مساین بیماری که به «منکس» نیز معروف است وقتی رخ می دهد که بدن دچار اختلال سطح مس شود. این بیماری زیادتر مختص آقایان است اما ممکن است زنان هم به این بیماری مبتلا شوند. علایم این بیماری شامل آبی شدن سفیدی چشم ها، موهای ضعیف و شکننده، تشنج و شل بودن پوست صورت است.

عجیب ترین و نادرترین بیماری های تاریخ/ از انفجار سر تا آلیس در سرزمین عجایب!

خورنده گوشتاحتمالاً در قدیم به آن جذام می گفتند. در این بیماری میکروب ها به عمق لایه های پوست نفوذ کرده و شروع به از بین بردن بافت ها می کنند که فساد و پوسیدگی ناحیهآلوده شده را در پی دارد. در مبتلایان به این بیماری شاهد پوست بی رنگ و متصلب هستیم که مایعات چرکین از آن ترشح می کنند. تنها راه معالجه این بیماری عمل جراحی است. زیادتر کسانی که دچار این بیماری می شوند در صورت عدم معالجه خواهند مرد.

آلیس در سرزمین عجایباین سندروم بر خلاف نام خوشایندی که دارد مبتلایان به خود را خیلی عذاب می دهد. علایم این بیماری شامل توهم، سردرگمی و اختلال در تخمین چشمی ابعاد اجسام می شود. این بیماری عموماً در کودکان یافت می شود اما زیادتر آنها نهایتاً از آنرهایی می یابند.

انفجار سراین سندروم بر خلاف قبلی اسم خوشایندی ندارد، اما خب به اندازه همان آزاردهنده است. بیمار مبتلا به این سندروم احساس می کند سرش در حال منفجر شدن است. آدم هایی که دچار این بیماری هستند به محض اینکه دراز می کشند در سر خود صدای شلیک اسلحه، بمب و... می شنوند. این بیماری به لحاظ فیزیکی دردناک نیست، اما فرد مبتلا را دچار بی خوابی می کند.

عجیب ترین و نادرترین بیماری های تاریخ/ از انفجار سر تا آلیس در سرزمین عجایب!