ماجرای زایمان مادر ایذه ای در راهروی بیمارستان چه بود ؟ + جزییات

این خبرگزاری به پیگیری خبر عدم پذیرش در بخش زنان و زایمان و زایمان مادر جوان ایذه ای در راهروی تنها بیمارستان این شهرستان می پردازد.

  1. شنبه ۱۷ آذر ۹۷ ساعت ۱۶:۱۰ (۱۲ ماه قبل)
5c0bb30b4e115_2018-12-08_15-33
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در روزهای گذشته مطلبی در فضای مجازی با موضوع عدم پذیرش یک مادر جوان ایذه ای توسط بخش زنان و زایمان و زایمان وی در راهروی بیمارستان این شهرستان سر و صدای زیادی به پا کرد.

با پیگیری ها و ریشه یابی های انجام شده توسط خبرنگار این رسانه برای صحت یابی مشخص شد که فردی برای تایید این صحبت ها وجود داشته و مورد نمی تواند یک شایعه باشد.

*التماس هم جواب نداد/همسرم در راهرو زایمان کرد

امین کیانی در این رابطه اظهار کرد: چند روز پیش در هنگامی که همسر باردارم دچار درد شدیدی شد وی را به تنها بیمارستان شهرستان ۲۵۰ هزار نفری خود منتقل کردیم.

وی افزود: پس از مراجعه به بیمارستان بلافاصله به بخش زنان و زایمان مراجعه کردیم تا جهت بستری اقدامات لازم انجام شود.

این شهروند ایذه ای ادامه داد: متاسفانه پس از مراجعه به این بخش با ممانعت مسئول پذیرش آن مواجه شدیم و وی با بیان اینکه تا زایمان همسرم چند روز دیگر باقیست اجازه بستری شدن در بخش را نداد.

کیانی بیان کرد: با توجه به درد شدید همسرم و خطراتی که وی را تهدید می کرد به آن مسئول التماس می کردم که وی نیز در پی هر التماس برای عدم پذیرش قاطع تر می شد و کار تا جایی پیش رفت که در میان بگو و مگوهایمان همسرم سرپایی و در راهرو بیمارستان زایمان کرد!

وی گفت: با توجه به بی مهری و بی توجهی مسئول پذیرش بخش زنان و زایمان اگر وجود همراهانم نبود اینک مشخص نبود چه بلایی بر سر همسر و فرزندم قرار بود به وجود آید و پس از این اتفاق بود که به صورت عجولانه کار پذیرش و بستری همسرم در بخش صورت گرفت و وی بعد از زایمان در بخش بستری شد.

کیانی اضافه کرد: بارها قبل از حضور همسرم در این بیمارستان برای زایمان از معضلات و ضعف های آن شنیده بودم ولی تا به چشم خودم ندیدم باور نکردم. اینجا به جز شعار و بی مسئولیتی مراجعه چیزی کننده چیزی نمی بیند.

این شهروند ایذه ای با بیان اینکه در این مرکز کمتر کسی با روی خوش به شما پاسخ می دهد افزود: شکایت از موضوع پیش آمده را در کار خود قرار داده ام و علاوه بر اطلاع دادن به مسئولان بیمارستان و شهرستان در حال ادامه روند شکایت خود هستم.

*قصور پذیرفتی نیست

مازیار حسن زاده کیانی در این رابطه اظهار کرد: هیچ گونه قصور و کم کاری از سوی پرسنل بیمارستان شهدای ایذه قابل پذیرش نیست و قطعا در این مورد با خاطیان برخورد جدی می شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایذه ادامه داد: فرد شاکی به کار شکایت خود ادامه دهد و قطعا ما نیز در صورت اثبات این مساله با عوامل آن شدیدترین برخوردها را طبق قانون انجام خواهیم داد.

*در صورت اثبات تخلف برخورد قاطع می کنیم

سجاد نعمتی نیز در این رابطه اظهار کرد: من نیز از سوی برخی از پرسنل در پی شکایت صورت گرفته از مورد پیش آمده مطلع شدم و پیگیری آن را در دستور کار خود قرار دادم.

رئیس بیمارستان شهدای ایذه با اشاره به کمبودهای موجود در بیمارستان شهرستان و تایید این کمبودها افزود: با وجود کمبودها هیچ کم کاری که جان یک نفر را به خطر بیاندازد پذیرفتنی نیست و در این مورد که خطر جان مادر و فرزند را تهدید می کرد نیز پیگیری ها انجام شد و مسئولان آن شیفت در بخش زنان و زایمان برای ارائه پاسخ احضار شده اند.

نعمتی اضافه کرد: کار پیگیری از سوی ما قاطعانه انجام می پذیرد و با افراد خاطی جدی ترین برخورد خواهد شد، همچنین شکایت حق پدر این خانواده است و ما نیز بر پیگیری شکایت و ادامه روال از طریق مراجع قانونی تا مشخص شدن نتیجه تاکید داریم.

وجود مشکلات در بخش بهداشت و درمان شهرستان ایذه در سال های اخیر به یک معضل اساسی تبدیل شده است و این مساله تا جایی پیش رفت که نارضایتی از تنها بیمارستان شهرستان به اوج خود رسید و با وجود برخی از پزشکان در این بیمارستان؛ در پی ادامه بی اعتمادی برخی از شهروندان سختی ها و خطرات سفر به استان های همجوار و مرکز استان را به جان می خرند ولی حاضر به حضور در مرکز درمانی شهر خود نیستند .

با توجه به تاکید سازمان بهداشت جهانی بر توجه و در اولویت بودن مادران باردار، بد نیست که مسئولان وزارت بهداشت بررسی وضعیت بیمارستان شهدای ایذه و بخش زنان و زایمان آن را مورد توجه خود قرار دهند.