بیش ۳ عدد تخم مرغ در هفته نخورید!

مطالعات اخیر نشان می دهد که خطر ابتلا به مرگ زودرس و بیماری های قلبی در افرادی که در هفته سه یا چهار عدد تخم مرغ مصرف می کنند بیشتر است

  1. یکشنبه ۲۶ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۰۰ (۱ سال،۴ ماه قبل)
تخم مرغ
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مطالعات اخیر نشان می دهد، کسانی که در هفته سه یا چهار عدد تخم مرغ مصرف می کنند، خطر ابتلاء به بیماری های قلبی و مرگ زودرس در آن ها نسبت به کسانی که کم تر استفاده می کنند، بیشتر است.

پژوهشگران آمریکایی طی یک دوره ۶ ماهه، با بررسی ۲۹ هزار نفر از افرادی که در هفته سه یا چهار تخم مرغ مصرف می کردند شمار افرادی که به این دلیل دچار عارضه های مختلف شده اند را منتشر کردند.

بر این اساس، ۵ هزار و ۴۰۰ نفر دچار حوادث قلبی و عروقی، بیش از هزار و ۳۰۰ نفر سکته مغزی، نزدیک به هزار و ۹۰۰ نفر به نارسایی قلبی و بیش از ۶ هزار نفر بر اثر دلایل مختلف جان خود را از دست داده اند.

این یافته نشان می دهد، مصرف روزانه نصف یک تخم مرغ، ۱.۱ درصد خطر بیمارهای مربوط به کلسترول و ۱.۹ درصد خطر مرگ زودرس را افزایش می دهد.

به علاوه مصرف روزانه ۳۰۰ میلی گرم کلسترول که زرده تخم مرغ یکی از اصلی ترین منابع آن است، احتمال ابتلاء به بیمارهای قلبی را ۳.۲ درصد و احتمال مرگ زودرس را ۴.۴ درصد افزایش می دهد.

البته به گفته محققان تخم مرغ یک منبع غذایی مغذی و ضروری برای بدن است و نباید از مصرف آن غافل شد و تنها باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد.