اخطار جدی

کولاک شدید در راه است ! + اطلاعیه

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای ضمن اشاره به بارش برف و باران در دو روز آینده از لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید در این مناطق خبر داد.

  1. دوشنبه ۱۷ دی ۹۷ ساعت ۱۹:۲۲ (۱ سال،۸ ماه قبل)
اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف و باران
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «به اطلاع می رساند چهارشنبه (۱۹ دی ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف در بعضی ساعات وزش باد شدید در استان های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب و به تدریج از بعد از ظهر مرکز، ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق کشور پیش بینی می شود. این سامانه پنج شنبه (۲۰ دی ماه) در شرق دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و روز جمعه (۲۱ دی ماه) در شمال شرق فعال است سپس از کشور خارج می شود.

چهارشنبه (۱۹ دی ماه) بارش برف و باران گاهی همراه با وزش باد شدید در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه غربی کردستان، شمال غرب کرمانشاه، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، ارتفاعات شمال شرق خوزستان پیش بینی می شود. بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در شرق خوزستان، شمال بوشهر، سواحل خوزستان و بوشهر، غرب شمال یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی خواهد بود.

پنج شنبه (۲۰ دی) بارش برف و باران و وزش باد در غرب مازندران، گلستان و خراسان شمالی رخ می دهد.

روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۱۹ و ۲۰ دی) مناطق غربی و مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود.

به سبب بارش برف و کولاک برف در نقاط کوهستانی و سردسیر، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد. از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی رعایت شود.»