اتفاق وحشتناک برای7 دختر و پسر دانش آموز بلوچی + عکس

بلای هولناکی که بر سر ۷ دانش آموز بلوچی در دلگان آمد

  1. پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷ ساعت ۰۸:۵۱ (۹ ماه،۳ هفته قبل)
سیل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رسول راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هفت دانش آموز گرفتار سیلاب در دلگان که شامل پنج پسر و ۲ دختر مقاطع ابتدایی و راهنمایی روستای حمید آباد دلگان بودند بعد از تعطیلی مدرسه در راه بازگشت دچار سیلاب شدند.

وی ادامه داد: شامگاه سه شنبه فرمانداری دلگان برای نجات دانش آموزان از نیرو های هلال احمر درخواست کمک کردند که بلافاصله یک تیم عملیات متشکل از هشت نجات گر به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: بعداز تلاش هشت ساعته نیرو های عملیات این جمعیت در ساعت ۲ بامداد امروز این دانش آموزان با سلامت کامل به آغوش خانواده های خود بازگردانده شدند.

شهرستان دلگان در ۴۸۰ کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

راشکی از رها سازی ۱۲ خودروی گرفتار سیلاب در مسیر های جنوبی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: همچنین شب گذشته نیرو های امداد و نجات این جمعیت ۶۶ نفر از سرنشینان ۱۲ خودروی گرفتار سیلاب در محور های جنوبی استان را نجات دادند.

وی افزود: هموطنان می توانند در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره تلفن ۱۱۲ ندای امداد تماس و از خدمات امدادی جمعیت هلال احمر بهره مند شوند.

به گفته رضا آزادمنش کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان روز گذشته در سراسر استان شاهد بارندگی خوبی بودیم به طوری که بیشترین بارندگی به ترتیب با ۵۵ و ۴۲ میلی متر در فنوج و تمندان خاش گزارش شد.