آخرین وضعیت جوی کشور و بارش برف و باران طی هفته جاری + جزییات

بر اساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز سامانه بارشی در جنوب، نیمه شرقی و نوار شمالی کشور فعال است و در این راستا بارش ها در استان های جنوبی به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت ادامه دارد.

  1. شنبه ۲۷ بهمن ۹۷ ساعت ۲۳:۰۵ (۹ ماه،۳ هفته قبل)
وضع آب و هوا در روزهای آینده
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

امروز در نوار شمالی کشور ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی و ارتفاعات استان کرمان بارش به صورت برف و باران همراه با وزش باد شدید موقت است.

فردا بارش برف و باران در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه های البرز شرقی در استان های مازندران، گلستان، پیش بینی می شود و رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در استان های سیستان و بلوچستان خواهیم داشت و این سامانه اواخر وقت یکشنبه از کشور خارج می شود.

روزهای یکشنبه و دوشنبه در دامنه زاگرس مرکزی در جنوب آذربایجان غربی، استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان و مرکزی بارش برف پیش بینی می شود و همچنین روز دوشنبه در غرب سواحل خزر و اردبیل وزش باد جنوبی و افزایش موقتی دما بین ۳ تا ۶ درجه پیش بینی می شود.

روز سه شنبه به تدریج با شمالی شدن جریان ها روی دریا بارش و کاهش دما در سواحل خزر آغاز می شود.

امروز در استان های تهران، البرز، قزوین و سمنان همچنین قم و اصفهان وزش باد شدید را شاهد هستیم.

آسمان تهران فردا صاف تا نیمه ابری است گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۱ و یک درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۶ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.