برف و باران از 3 شنبه آغاز می شود

هشدار هواشناسی

بعد از ظهر سه شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و به تناوب تا روز شنبه در کشور فعال می باشد.

  1. یکشنبه ۵ اسفند ۹۷ ساعت ۱۸:۴۵ (۶ ماه،۳ هفته قبل)
از ظهر سه شنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بعد از ظهر سه شنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و به تناوب تا روز شنبه در کشور فعال می باشد. بر این اساس وضع هوای کشور طی روز های سه شنبه و چهارشنبه به شرح زیر پیش بینی می شود:

رو سه شنبه بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش بادشدید موقت، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، برخی نقاط استان های اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه و ارتفاعات استان های تهران، البرز و قزوین را خواهیم داشت.

چهارشنبه بارش باران گاهی رعد و برق و وزش بادشدید موقت، در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف در استان های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، شمال زنجان، غرب کردستان، گیلان، غرب مازندران، تهران، البرز، قزوین، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، برخی نقاط استان های خوزستان، لرستان، کرمانشاه، کرمان، از بعد از ظهر در خراسان شمالی، خراسان رضوی و رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در بخش های مرکزی خلیج غرب و جنوب جنوب بوشهر، غرب هرمزگان و نواحی مرکزی سیستان و بلوچستان.

در روز سه شنبه در جاده های کوهستانی استان های واقع در شمال غرب، غرب و جاده های کوهستانی استان های واقع در البرز غربی و مرکزی و روز چهارشنبه در جاده های کوهستانی استان های واقع در البرز غربی، مرکزی و شرقی و جاده های کوهستانی استان های واقع در شمال غرب، غرب و استان های واقع در زاگرس مرکزی کولاک برف، لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش بینی می شود. از این رو توصیه می گردد تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.

همرسانی نوشتار: