ساخت کارخانه در رودخانه کرج ! + عکس ها و جزییات

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به صدور مجوز برای ساخت یک کارخانه آسفالت در روستای آزادبر گفت: مکان یابی این کارخانه در حریم کیفی سرشاخه رودخانه کرج قرار داشته و مغایر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص حفاظت از رودخانه کرج است.

  1. دوشنبه ۱۲ شهریور ۹۷ ساعت ۱۸:۴۵ (۱ سال،۵ ماه قبل)
کارخانه آسفالت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فردین حکیمی در خصوص صدور مجوز برای ساخت یک کارخانه آسفالت در روستای آزادبر که در مسیر جاده چالوس قرار دارد گفت: مجوز احداث این کارخانه از طرف صنعت معدن صادر شده و محیط زیست هیچگونه مجوزی برای آن صادر نکرده است.

حکیمی افزود: محل احداث این کارخانه در حریم کیفی سرشاخه رودخانه کرج قرار گرفته و این مغایر با مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای حفاظت از رودخانه کرج است و تا وقتی در این حریم قرار داشته باشد مجوزی از طرف محیط زیست برای آن صادر نخواهد شد.

ساخت کارخانه آسفالت در رودخانه کرج! + عکس ها

وی ادامه داد: این کارخانه برای دریافت مجوز محیط زیست باید از حریم ۱۵۰ متری سرشاخه رودخانه فاصله داشته باشد ضمن اینکه رفع دغدغه های زیست محیطی برای جلوگیری از آلودگی هوا و ... نیز جزو الزامات است و اگر ذره ای آلودگی داشته باشد با آن برخورد می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست البرز خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست که آیا این کارخانه قادر به رعایت فاصله ۱۵۰ متری هست یا خیر ولی در صورت جابجایی محل مکان یابی، باید با روش های نوین و عدم استفاده از مازوت و گازوئیل نسبت به رفع دغدغه های زیست محیطی هم اقدام کند. تاکنون هیچ فعالیتی در باب آسفالت در این منطقه صورت نگرفته است.

حکیمی در خصوص تخریب های شدید منطقه منتهی به محل در نظر گرفته شده برای این کارخانه نیز گفت: این تخریب ها مربوط به یک معدن کوهی است که در ادامه کار همان کارخانه قرار دارد و چون الزامی برای استعلام از محیط زیست وجود نداشته، مجوز آن توسط صنعت معدن و منابع طبیعی، بدون اخذ نظر از محیط زیست صادر شده است.

ساخت کارخانه آسفالت در رودخانه کرج! + عکس ها

ساخت کارخانه آسفالت در رودخانه کرج! + عکس ها