اولین تصویر از روباه کباب شده در سیرجان + عکس دلخراش

طی ساعات گذشته، تصاویری از به آتش کشیدن یک روباه در یکی از روستا های استان کرمان در فضای مجازی دست به دست شده و تاثر کاربران مجازی را به همراه داشته است.

  1. شنبه ۴ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۵۰ (۶ ماه،۳ هفته قبل)
آتش کشیدن زنده زنده یک روباه در سیرجان جنجالی شد +عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

طبق اعلام رسانه های بومی، یکی از روستاییان حومه شهرستان سیرجان، پس از مواجهه با صحنه شکار مرغ و خروس هایش توسط یک روباه، با استفاده از مواد اشتعال زا، روباه نگون بخت را زنده به آتش کشیده و از لحظات پایانی سوختن خاکستر حیوان، تصاویری به ثبت رسانده است. تصاویری که انتشار آن در فضای مجازی سبب شد، کاربران خواهان مجازات برای متهم شوند.

محمود علیرضایی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیرجان با ابراز تاسف این رویداد می گوید: پیگیری ها برای شناسایی این متهم شکار غیرمجاز آغاز شده و اعلام جرم علیه وی در دستور کار قرار گرفته است.

گفتنی است، تعارضات میان انسان و وحوش، یکی از عمده ترین چالش های حیات وحش کشور است که سالانه قربانیان زیادی می گیرد، چرا که عواملی مانند تخریب زیستگاه و شکار بی رویه سبب شده گوشتخوارانی، چون پلنگ، گرگ، کفتار، روباه، شغال، گربه وحشی، وشق، سیاهگوش و خرس به منظور یافتن طعمه به جوامع انسانی نزدیک شوند؛ جایی که عموماً حادثه ای تلخ رقم می خورد: از وارد آمدن خسارت به دام ها و طیور گرفته تا درگیری میان افراد خسارت دیده و جانوران معارض که تبعات آن در برخی موارد به مصدومیت انسان منجر می شود و در اغلب موارد به کشتار انتقام جویانه و دلخراش جانور معارض.
همرسانی نوشتار: