باریستا چیست؟ و آینده این حرفه چیست؟

درست کردن قهوه برای یک متخصص بسیار آسان است.

 1. یکشنبه ۱۱ دی ۱ ساعت ۲۲:۴۴ (۱ سال،۵ ماه قبل)

مشاغل زیادی در صنعت کافه داری و رستوران وجود دارد، اما تنها یکی از آنها متخصص واقعی قهوه و سایر نوشیدنی‌های مرتبط به شمار می‌رود، که آن باریستا است. ما یک راهنمای ساده در مورد اینکه باریستا کیست و از این مسیر شغلی چه انتظاری داریم، گردآوری کرده ایم.

باریستا

باریستا چیست؟

در ساده ترین شکل بیان، یک باریستا کسی است که قهوه و نوشیدنی های مبتنی بر قهوه درست می کند.این نوشیدنی ها می تواند شامل اسپرسو و نوشیدنی های تهیه شده از اسپرسو مانند لاته، کاپوچینو و نوشیدنی های قهوه سرد باشد. یک باریستا در تهیه نوشیدنی های قهوه مهارت دارد و معمولاً دانش گسترده ای در مورد انواع مختلف قهوه های موجود در سراسر جهان دارد.

شغل باریستا چگونه است؟

کار به عنوان یک باریستا می تواند معانی مختلفی داشته باشد. یک باریستا در کافه معمولا قهوه و نوشیدنی اسپرسو را تهیه و سرو کند، در حالی که یک باریستا در یک هتل اغلب نوشیدنی‌های دیگری مانند چای، و نوشیدنی‌های سرد را نیز سرو می‌کند. یک باریستا در کافی شاپ یا کافه ممکن است غذاهای سبک مانند ساندویچ، شیرینی، کیک یا اقلام صبحانه نیز سرو کند. باریستا یک حرفه هیجان انگیز و متنوع در دنیای هنرهای آشپزی است.

ویژگی های یک باریستای خوب

یک باریستای خوب حافظه خوبی دارد تا بتواند تمام دستور العمل های نوشیدنی های محبوب را به خاطر بسپارد. بعلاوه، او خلاق است و کام خوبی برای تشخیص طعم های مختلف قهوه دارد.خدمات خوب به مشتری و همچنین سریع بودن در این شغل بسیار مهم است.

چشم انداز شغلی به عنوان یک باریستا

فرصت های شغلی به عنوان یک باریستا متنوع و هیجان انگیز است. ممکن است امکان کار در رستوران، کافه، کافی شاپ یا هتل وجود داشته باشد. به علاوه، در بسیاری از شهرهای بزرگ کافه های قهوه وجود دارد که به افراد ماهر نیز نیاز دارند.این کاری است که می توان آن را در هر نقطه از جهان از جمله شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک انجام داد.

 تشخیص قهوه

چشم انداز صنعت

به عنوان بخشی از صنعت غذا و نوشیدنی، چشم انداز این حرفه تقریباً مانند سایر مشاغل در این زمینه است. آینده این صنعت مثبت است و متناسب با کل اقتصاد رشد خواهد کرد. همانطور که می بینید، حرفه ای به عنوان باریستا می تواند بسیار جالب باشد و چشم اندازهایی برای امروز و آینده دارد. برای موفقیت به عنوان یک باریستا، باید متعهد به ارائه خدمات عالی به مشتریان باشید. شما باید مثبت، دوستانه، آگاه و مودب باشید.

مسئولیت های باریستا

 • تهیه غذاهایی مانند ساندویچ یا میان وعده و آسیاب کردن و مخلوط کردن دانه های قهوه، دم کردن قهوه و چای و ارائه اقلام به مشتریان.
 • فروش مخلوط قهوه و چای و تجهیزات دم کردن، برجسته کردن تفاوت بین اقلام، و آموزش مشتریان در مورد روش های دم کردن.
 • نظافت و ذخیره سازی محل کار و غذاخوری، تخلیه زباله و تجهیزات و ظروف بهداشتی.
 • یادگیری در مورد روش های دم کردن، مخلوط نوشیدنی، آماده سازی غذا و تکنیک های ارائه برای بهبود کیفیت غذا.
 • گرفتن موجودی و پر کردن اقلام.
 • کار به عنوان بخشی از یک تیم و پر انرژی.
 • رعایت کلیه مقررات ایمنی مواد غذایی و کنترل کیفیت.

 الزامات برای باریستا

 • تجربه در زمینه تهیه غذا و نوشیدنی یا خدمات مشتری.
 • آموزش و تمایل به ادامه یادگیری در مورد تهیه غذا و نوشیدنی.
 • مهارت های گوش دادن و ارتباط.
 • توانایی ایستادن برای مدت طولانی.
 • در دسترس بودن در ساعات اوج شلوغی، از جمله شب ها، صبح ، آخر هفته ها و تعطیلات.
 • شخصیتی مودب و جذاب.
 • تعهد به رضایت مشتری و تعالی خدمات.
 • تمایل به کار به عنوان بخشی از یک تیم پر انرژی و کارآمد در محیطی شلوغ.
 • مدرک باریستا و آموزش در آموزشگهای معتبر
 

برای موفقیت به عنوان یک باریستا، باید متعهد به ارائه خدمات عالی به مشتریان باشید. شما باید مثبت، دوستانه، آگاه و مودب باشید.

راهنمای مبتدیان برای باریستا شدن

به گزارش خبرگزاری ایلنا : باریستا بودن یک شغل فوق‌العاده با ارزش است، اما همچنین بسیار چالش برانگیز است و می‌تواند نقشی بسیار ارزنده در یک کافه باشد. از آنجا که می تواند یک زمینه رقابتی باشد، و منحنی یادگیری بسیار شیب دار برای مبتدیان وجود دارد، زمانی که شما تازه شروع به کار می کنید می تواند کمی ترسناک به نظر برسد. بنابراین شما می توانید می توانید مهارت های قهوه را در دوره های آموزشی آکادمی جینو (ژینو) به دست آورید.

اما هرگز نترسید! این آکادمی اینجاست تا با مربیان مجرب در مورد همه چیزهایی که در مورد باریستا شدن باید بدانید به شما کمک کند، تا از پس این چالش برآیید. باریستاها یکی از پیچیده ترین مشاغل در صنعت کافه داری را دارند. چه بخواهید با سرو کردن یک فنجان قهوه شغلی ایجاد کنید و چه به عنوان یک باریستا کار می کنید تا خود را به کافه برسانید، باید اصول اولیه باریستا را بشناسید تا در شغل خود موفق شوید و نکات قابل توجهی را در این زمینه کسب کنید. مسیر. البته، اولین چیزی که برای شروع کار خود به آن نیاز دارید،آموزش در مکانی معتبر است که پیشنهاد ما به شما آکادمی جینو (ژینو سابق) است (www.jinocafe.ir) پس از گذراندن دوره های آموزشی می توانید یک رزومه عالی داشته باشید که لازمه پیدا کردن شغل مناسب برای شماست. و شغلی را که همیشه می‌خواستید به شما می‌رساند! استفاده از یک الگوی مخصوص باریستا تضمین می‌کند که رزومه شما دقیقاً همان چیزی را که شما به آن نیاز دارید، بدون اتلاف وقت و هزینه به شما می دهد . چیزی که مدیر استخدام واقعاً از آن استقبال می‌کند! در این سایت می توانید اطلاعات کامل و اولیه در مورد دوره های آموزشی و اینکه باریستا چیست و همچنین دوره باریستا جینو (ژینو)و هزینه های آن اطلاعات کسب کنید.

دوره باریستا جینو

برای اطلاعات و نکات مهم در مورد این نقش، هفت نکته ضروری ما را دنبال کنید:

 1. یک متخصص قهوه شوید

متخصص بودن در مورد آنچه می‌فروشید، نکات زیر را برای تبدیل شدن به یک متخصص قهوه دنبال کنید:

آیا چیزی ناامید کننده تر از رفتن به یک رستوران، و نخوردن سفارشات و ماندن آن بر سر میزها وجود دارد؟ مشتریان خود را در این موقعیت نگذارید. هر چیزی را که درست می کنید امتحان کنید تا بتوانید به مشتریان توصیه هایی ارائه دهید و پالت قهوه خود را گسترش دهید. به غیر از تست از هر آیتم در منوی خود، برای کمک به مشتریانی که تفاوت بین موکا و ماکیاتو را نمی‌دانند، با آنها صحبت کنید. وقتی بتوانید به مشتریان خود در مورد محصولاتی که می فروشید آموزش دهید، چیزی بیش از یک فنجان قهوه به آنها پیشنهاد می کنید. دستور العمل های جدید و ترکیبات طعم ها را آزمایش کنید. وقتی چیزی درست می کنید که فکر می کنید مشتریان آن را دوست خواهند داشت، آن را به بالا دست خود نشان دهید. خیلی زود، شما می توانید رئیس یا خالق ترند بزرگ بعدی قهوه شوید. از یادگیری های مداوم و استفاده از مربیان مجرب غافل نشوید. ( پیشنهاد ما به شما آقای مهرداد آذریار است.) مطمئن شوید که در هر شیفتی 100% برای هر چیزی که سر راهتان قرار می گیرد آماده هستید. مدیران و همکاران شما در کمترین زمان شما را ستایش خواهند کرد.

 1. لبخند بزنید

آیا می خواهید بدانید چگونه یک باریستای بهتر باشید؟ لبخند! فقط با لبخند زدن و تعامل دوستانه با مشتری، می توانید روز مشتری را روشن کنید. لبخند زدن تاثیر بسیار خوبی بر مشتریان و همکاران می گذارد و همین امر باعث می شود که آنها بخواهند به کافی شاپ شما بازگردند. مشتریان بازگشتی کارفرمای شما را در کسب و کار نگه می‌دارند و باعث می شود شما را تا مدت ها در کسب و کار خود نگه دارند. مطالعه ای توسط دانشکده مدیریت هتل کرنل همچنین نشان داد که لبخند زدن به نکات بزرگتری منجر می شود. در این مطالعه، میزبانانی که با لبخند از مشتریان استقبال می کردند، 140 درصد بیشتر از میزبان هایی که بدون لبخند از مشتریان استقبال می کردند، انعام دریافت کردند. لبخند بزنید، باریستاها!

صبح ها، زمان ناهار و بعد از کار، اوقات شلوغی برای کافه ها و رستوران های محبوب هستند. با تسلط بر دستور العمل ها و POS در محل خود مطمئن شوید که می توانید تحت فشار خونسرد بمانید و در عین حال خدمات عالی ارائه دهید تا بتوانید مشتریان را به سرعت جذب کنید. در زمان‌های دیگر، در خانه یا نزد دوستانتان که وقت بیشتری برای درست کردن دارید، مهارت‌های فن‌آوری و نوشیدنی‌های خود را تقویت کنید.

 1. ایجاد رابطه با مشتریان

فراتر از لبخند زدن به مشتریان، برای شما مهم است که با مشتریان عادی خود رابطه برقرار کنید. به خاطر سپردن نام و سفارش آنها احساس خاص بودن را در آنها ایجاد می کند و در نتیجه نکات بیشتری برای شما و روزی دلپذیرتر برای آنها به همراه خواهد داشت. 

 1. گوش کن!

اگر هر مشتری فقط یک لاته سفارش می داد، کار یک باریستا بسیار ساده تر می شد. افسوس، این غیر واقعی است و کار را خسته کننده می کند! وقتی مشتریان سفارش های پیچیده ای می دهند یا درخواست های ویژه ای می دهند، به دقت توجه کنید. برای اطمینان از صحت، سفارشات را با مشتریان تکرار کنید. اگرچه ممکن است تکراری و زمان‌بر به نظر برسد، اما تأیید سفارش‌ها در صورت حذف اشتباه سفارش، شما را از هدر دادن منابع نجات می‌دهد و در نهایت باعث صرفه‌جویی در وقت و ناامیدی مشتریان شما می‌شود. اشتباهات بر روی نتیجه تاثیر می گذارد، که می تواند بر شغل شما اثر داشته باشد، بنابراین به دقت به مشتریان خود گوش دهید و سفارشات آنها را در اولین بار درست انجام دهید.

 1. بدون تعداد فروش بالا بیشتر بفروشید

. اگر با گفتن جمله‌ای مانند ما این هفته یک نوشیدنی جدید داریم و فکر می‌ کنم دوستش دارید آیا می‌خواهید امروز آن را در کنار یا به جای سفارش معمول خود امتحان کنید ؟ با این کار می توانید در هفته مبلغ فروش خود را بیشتر کنید.

 1. خونسردی خود را حفظ کنید

صبح ها، زمان ناهار و بعد از کار، اوقات شلوغی برای کافه ها و رستوران های محبوب هستند. با تسلط بر دستور العمل ها و POS در محل خود مطمئن شوید و اینکه می توانید تحت فشار خونسرد بمانید و در عین حال خدمات عالی ارائه دهید تا بتوانید مشتریان را به سرعت جذب کنید. در زمان‌های دیگر، در خانه یا نزد دوستانتان که وقت بیشتری برای درست کردن دارید، مهارت‌های فن‌آوری و نوشیدنی‌های خود را تقویت کنید.

 1. یک حس خاص اضافه کنید

اکنون که بر اصول اولیه باریستا تسلط دارید، زمان آن فرا رسیده است که یاد بگیرید چگونه با این نکته ، که باریستای بهتری باشید. با ایجاد حس خاص بودن در مشتریان در تمام تعاملشان با شما و تیمتان، فراتر از آن بروید.

در اینجا چند راه آسان برای انجام این کار وجود دارد:

هر چند وقت یکبار به مشتریان همیشگی خود یک هدیه رایگان بدهید. اگر کافی‌شاپ شما شیرینی درست می‌کند، به مشتریان مورد علاقه‌تان بدهید .قبل از دادن هر چیزی حتما از مدیر خود اجازه و راهنمایی بخواهید!

مهارت های لاته آرت خود را کامل کنید تا مشتریان را شگفت زده کنید. اگر دیدید مشتریانی در حال عکس گرفتن هستند، از آنها بخواهید آنها را در شبکه های اجتماعی پست کنند و مکان شما را تگ کنند. یک یادداشت یا نماد (مانند صورتک) روی فنجان مشتریان خود بنویسید تا آنها را بخندانید. کاری کنید مشتریان احساس خاص بودن کنند و از مزایای آن بهره مند شوند!

آموزش باریستا

سوالات مصاحبه برای باریستاها

 1. در مورد مخلوط های مختلف قهوه و روش های دم کردن آن چه می دانید؟

دانش شغلی را نشان می دهد.

 1. چگونه منو فعلی را برای جذب مشتریان بیشتر بهبود می دهید؟

خلاقیت را نشان می دهد.

 1. آیا با هیچ یک از محصولات فروشگاه ما آشنایی دارید؟ سعی کن به من بفروشی

مهارت های فروش و توجه را نشان می دهد.

 1. زمانی را توصیف کنید که با موفقیت مشکلی را برای یک مشتری ناراضی حل کردید.

نشان می دهد که شخص چگونه شکایات را پردازش می کند و استرس را مدیریت می کند.

 1. به نظر شما یک باریستا چه می کند؟ چگونه همه این وظایف را مدیریت می کنید؟

انتظارات شغلی و مهارت های مدیریت زمان را نشان می دهد.

برچسب ها : دوره باریستا,آموزش باریستا,شغل باریستا,دوره باریستا جینو,آموزش باریستا جینو,آکادمی جینو(ژینو)رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...