فروشگاه کالای خواب بالیشما

  1. چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱ ساعت ۰۸:۴۲ (۷ ماه،۴ هفته قبل)

وقتی نوبت به انجام کارها می رسد، یک ضرب المثل رایج این است که «هوشمندانه تر کار کن، نه سخت تر». همین امر در مورد خواب نیز صادق است شما با داشتن کالای خواب مناسب میتوانید کیفیت خواب خود تضمین کنید، و به همین دلیل است: خواب برای حفظ عملکرد مغز و بدن شما حیاتی است. داشتن خواب با کیفیت خوب و آرام به اندازه کافی به شما کمک می کند تا سیستم ایمنی خود را تقویت کنید، عملکرد شناختی خود را دقیق نگه دارید و به کاهش خطر آسیب یا تصادف کمک کنید.

توجه شما را به مقاله ای در مورد تاثیر حالت های خواب بر روی سلامتی جلب میکنم .نقش خواب در حفظ مغز سالم به خوبی ثبت شده است - در واقع، سالم نگه داشتن مغز یکی از دلایل اصلی نیاز به خواب خوب شبانه است! مطالعات اخیر نشان داده اند که خواب برای عملکرد ذهنی حتی فراتر از از بین بردن مه مغزی در نگه داشتن حافظه چقدر مهم است - یکی از این مطالعات همچنین نشان داده است که نه تنها کمبود خواب در کوتاه مدت بر شما تأثیر می گذارد، بلکه مشکلات خواب طولانی مدت را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

خوشبختانه، شما می توانید با داشتن خوابی آرام و سالم هر شب، مغز خود را در کوتاه مدت و بلند مدت سالم نگه دارید. قبل از اینکه به نکات من برای خواب بهتر بپردازیم، اجازه دهید به مطالعات جدیدی که در بالا توضیح دادم نگاهی بیندازیم.

چگونه خواب ضعیف بر سلامت مغز شما تأثیر می گذارد

یک مطالعه منتشر شده در مجله فروشگاه کالای خواب بالیشما که توسط متخصصان گزارش شده است، تأثیر کمبود خواب بر تولید پروتئین های ضروری مغز را مشاهده کرد. با استفاده از مدل‌های حیوانی، این مطالعه شواهد بیشتری را ارائه می‌کند که چرا حفظ یک برنامه خواب ثابت و احترام به زمان شخصی شما برای سلامتی شما بسیار مهم است.

ریتم شبانه روزی شما به ساخت پروتئین های سیناپسی که برای عملکرد سالم سلولی استفاده می شود کمک می کند. بدن شما دو زمان اوج برای تولید پروتئین سیناپسی دارد: اولی اواخر عصر است که شروع به احساس خواب آلودگی می کنید و دیگری درست قبل از بیدار شدن از خواب.

این پروتئین‌هایی که در شب تولید می‌شوند، تولید سایر پروتئین‌های ضروری را تنظیم می‌کنند و پروتئین‌هایی که در صبح‌های اولیه ایجاد می‌شوند، عملکرد سالم سیناپس را کنترل می‌کنند. با رفتن به رختخواب به موقع - به خصوص با توجه به کرونوتیپ خود - از تولید حداکثری این پروتئین های مفید اطمینان حاصل خواهید کرد.

از طرف دیگر، کمبود خواب با تولید این پروتئین های مهم تداخل می کند. در این مطالعه، مغز موش‌های کم‌خواب هنوز دستورالعمل‌ها را برای پروتئین‌ها ایجاد می‌کند، اما نه خود پروتئین‌ها - به نوعی مانند چاپگری که سعی می‌کند بدون کاغذ چاپ کند.

بنابراین با دانستن برنامه خواب شخصی خود و رفتن به رختخواب در بهترین زمان برای خود، به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که مغز شما پروتئین های لازم را در مقادیر سالم تولید می کند.

مشکلات خواب طولانی مدت مرتبط با آلزایمر

یک مطالعه در مقیاس بزرگ از دانشکده پزشکی دانشگاه میامی میلر ارتباط جالبی بین خواب زیاد و کم خوابی طولانی مدت و خطر ابتلا به آلزایمر پیدا کرده است.

این مطالعه جمعیت اسپانیایی تبار ایالات متحده و عادات خواب آنها را در یک دوره هفت ساله مشاهده کرد. محققان داده‌های بیش از 5000 شرکت‌کننده در سنین 45 تا 75 سال را در طول مطالعه سلامت جامعه در سراسر کشور بررسی کردند. آنها دریافتند که کمبود خواب و همچنین خواب طولانی مدت - خوابیدن برای 9 ساعت یا بیشتر - با کاهش حافظه، پردازش ذهنی و عملکرد اجرایی - مانند تمرکز، برنامه ریزی، توجه و تنظیم احساسات مرتبط است. کاهش در هر یک از این مناطق مهم ممکن است نشان دهنده زوال عقل یا بیماری آلزایمر و همچنین خطر ابتلا به آنها باشد.

بی خوابی بیشتر با مشکلات حافظه مرتبط بود، در حالی که خواب طولانی بیشتر با زمان واکنش ذهنی ضعیف و کاهش مهارت های استدلال مرتبط بود.

طبق این مطالعه - اسپانیایی ها یک و نیم برابر بیشتر از قفقازی ها در معرض ابتلا به آلزایمر هستند. با این حال، قبل از اینکه کسی نگران این باشد که ترکیب اصل و نسب و مشکلات خواب آنها به طور اجتناب ناپذیری به تشخیص آلزایمر منجر می شود، یافته های این مطالعه شاخص های خطر هستند، نه تضمینی برای ابتلا به الزایمر.

خواب ضعیف و بیماری آلزایمر چگونه به هم مرتبط هستند؟

علت دقیق بیماری آلزایمر هنوز یک رمز و راز است، اما بسیار واضح است که کیفیت خواب ضعیف در این امر نقش دارد.

افراد مبتلا به آلزایمر، پروتئین‌های بتا آمیلوئید بیشتری در مغز خود دارند که پلاک‌های مهارکننده عملکرد و همچنین پروتئین‌های تاو را در مغزشان تشکیل می‌دهند. مراحل 3 و 4 چرخه خواب به مغز کمک می کند تا این پروتئین ها را در طول شب حذف کند - اساساً زباله ها را خارج می کند. خواب بی کیفیت، اختلال در خواب موج آهسته و کمبود خواب، همگی با مقادیر بیشتری از یک یا چند پروتئین مرتبط هستند که به مرور زمان باعث کاهش عملکرد شناختی، آلزایمرمی شود.

چگونه یک روال قبل از خواب ایجاد کنیم که برای مغز شما مفید باشد

عادات بد راهی مطمئن برای داشتن خواب ناکافی در هر شب است. با این حال، عادات خواب سالم نه تنها می تواند به خواب بهتر کمک کند، بلکه برای مغز شما نیز مفید است!

انجمن آلزایمر فهرستی از درمان‌های غیردارویی خود را برای تغییرات خواب برای بیماران مبتلا به آلزایمر به اشتراک گذاشته است - شباهت‌های زیادی بین توصیه‌های اصلی متخصصان ما برای خواب بهتر و آنچه که آنها برای مبارزه با این بیماری توصیه می‌کنند، پیدا خواهید کرد. اگر به دنبال بهبود خواب و تیز نگه داشتن مغز خود هستید، این نکات خواب را امتحان کنید.

• یک روال منظم خواب را حفظ کنید: هر شب در زمان مشخصی به رختخواب بروید و هر روز صبح در همان ساعت بیدار شوید - حتی در آخر هفته ها - ریتم شبانه روزی شما را منظم نگه می دارد و به شما کمک می کند پروتئین های حیاتی را که قبلاً در مورد آنها صحبت کردم تولید کنید. به یاد داشته باشید که تکنیک های آرامش بخشی را نیز در برنامه شبانه خود بگنجانید – یک روال آرامش بخش قبل از خواب به شما کمک می کند استرس را کاهش دهید و راحت تر به خواب بروید.

• 15 دقیقه در صبح آفتاب بگیرید: ریتم شبانه روزی شما که به مغز شما کمک می کند ملاتونین تولید کند، تا حد زیادی تحت تأثیر نور است. با دریافت 15 دقیقه آفتاب در صبح، این به مغز شما کمک می کند تا میزان ملاتونین تولیدی خود را کاهش دهد تا بتوانید احساس بیداری و آمادگی برای مصرف در روز داشته باشید، و در هنگام عصر که مغز شما به طور طبیعی ملاتونین بیشتری تولید می کند، آمادگی بیشتری برای استراحت داشته باشید.

• ورزش روزانه خود را انجام دهید: ورزش منظم نه تنها برای سلامت کلی شما، بلکه برای سلامت خواب شما نیز عالی است. سعی کنید تا چند ساعت پس از خواب از ورزش کردن خودداری کنید - این در واقع می تواند به موقع خوابیدن را دشوارتر کند.

• از مصرف کافئین و الکل خودداری کنید: حداقل شش ساعت قبل از خواب نوشیدن کافئین را متوقف کنید و سه ساعت پس از خواب از مصرف الکل خودداری کنید. اثر محرک کافئین می تواند شما را پس از زمان خواب مورد نظرتان بیدار نگه دارد و الکل می تواند باعث یا بدتر شدن خروپف شود .

خواب خوب باید چگونه باشد

شما نباید مغز خود را در مورد چگونگی داشتن یک خواب خوب در شب به هم بزنید. به یاد داشته باشید، کلید خواب خوب این است که هر روز در زمان خواب و بیداری خود ثابت باشید و بهداشت خواب خوب داشته باشید که به ایجاد آرامش در یک شب خوب کمک می کند. مگر اینکه شما یک اختلال خواب واقعی درمان نشده داشته باشید، خواب خوب عادتی است که همه ما می توانیم آن را ایجاد کنیم.

اگر می‌خواهید خواب بهتری داشته باشید، این نکات را امتحان کنید! گاهی اوقات این تغییرات کوچک است که بزرگترین تفاوت را ایجاد می کند.

فروشگاه کالای خواب بالیشمارپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...