بهترین نوع موکت برای پذیرایی گامان تزئین جاوید

موکت های که از قدیمی ترین و سنتی ترین انواع کفپوش های مورد استفاده در ایران محسوب می‌شوند.

  1. شنبه ۲۷ فروردین ۱ ساعت ۲۳:۲۷ (۱ ماه قبل)

این کفپوش ها به دلیل حفظ دمای اتاق،  قابلیت ضربه گیری و ایجاد محیط ایمن در اتاق برای کودکان و افراد سالخورده،  ایجاد نوعی عایق صوتی  فواید بسیار دیگری که دارد بسیار محبوب و پر استفاده هستند. در زمان های قدیم تنوع انواع موکت ها بسیار کمتر از الان بود و در نتیجه  شما مجبور بودید از بین انواع محدود موکت های در دسترس یکی را انتخاب نمایید.

امروزه صنعت تولید انواع موکت ها پیشرفت فراوان کرده و انواع متعدد و مختلفی از کفپوش های موکت وجود دارد  که در طرح،  رنگ جنس کیفیت و ویژگی های دیگر با هم متفاوت هستند.  تنوع بالا هم خوب است و هم بد.  خوب است به این دلیل که حق انتخاب شما را بالا می برد و شما می توانید از بین هزاران طرح و رنگ موکت یکی را برگزینید و بد است به این دلیل که ممکن است باعث ایجاد سردرگمی در شما شود و نتوانید تشخیص دهید که کدام گزینه بهترین انتخاب برای شماست.

 نقش موکت مناسب در دکوراسیون

 یکی از مواردی که نقش بسیار مهمی در دکوراسیون اتاق دارد انتخاب موکت مناسب برای آن است.  با توجه به اینکه فضای بزرگی از اتاق توسط  مکتب عشق اول خواهد شد و در نتیجه موکت در دید خواهد بود شما باید انتخاب بهترین نوع موکت برای پذیرایی خود دقت بالایی داشته باشید. این مورد در فضاهایی مانند اتاق پذیرایی که بیشتر توسط میهمانان  دیده می شود،  اهمیت بسیار بالایی دارد. شما باید دقت کنید که موقعی که انتخاب می کنید با سبک چینش اتاق و پذیرایی شما  هماهنگی داشته و هارمونی کافی را با رنگ دیوارها و مبلمان نیز داشته باشد.

 به طور کلی ایرانیان به زیبایی خانه‌های خود اهمیت خاصی می دهند.  زیبایی در احساسی که محیط در شما ایجاد می کند تاثیر بسیار بالایی دارد.  برای اینکه انرژی مثبت در فضا جریان پیدا کند یک هماهنگی در زیبا در محیط لازم است.  یکی از مواردی که برای ایجاد این هماهنگی باید دقت خاصی با آن داشته باشید موکت های خانه شما و خصوصا موکت پذیرایی است.

 چگونه می توانیم بهترین موکت را برای خانه خود انتخاب کنیم؟

 شاید در نظر اول این طور به نظر بیاید که انتخاب موکت کاری راحت است و فقط به سلیقه و خواست شما بستگی دارد.  اما حقیقت این است که انتخاب موکت مناسب برای پذیرایی کار سختی است  که پیچیدگی های خاص خود را دارد.  البته در صورتی که از یک دکوراتور یا شخصی که در این زمینه  تخصص داشته باشد کمک بگیرید کار شما را راحت تر خواهد شد اما بدون کمک یک فرد حرفه‌ای را متخصص این کار برایتان بسیار سخت خواهد بود.  پیش از این گفتیم که بسیار مهم است که رنگ‌موکت شما با بقیه اجزای خانه هماهنگی داشته باشد،  اما وقتی وارد مغازه پر از انواع مختلف موکت در طرح ها و رنگ های مختلف می شوید و تصور اینکه کدام مورد مناسب‌ترین گزینه برای هماهنگی با دیگر اجزای خانه شماست کار چندان آسانی نیست.

خرید موکت پذیرایی

 نکته دیگری که هنگام انتخاب مناسب ترین مدل موکت پذیرایی خود در نظر بگیرید این است که آیا شما را به عنوان آخرین توسط خانه خود می‌خرید و مبلمان پرده‌ها رنگ دیوارها و غیره را مشخص کردید و یا برعکس اولین چیزی که می خرید موکت است و بعد می خواهید بقیه اجزا را بر اساس آن تعیین کنید.

 در صورتی که اولین چیزی که انتخاب میکنید موکت باشد، دست شما در انتخاب بازتر خواهد بود.  در این صورت مواردی مانند اندازه فضا،  نورگیری محیط،  سبک زندگی شما و سبک دکوراسیون مد نظرتان  همگی در انتخاب شما دخیل خواهند بود.

 تاثیر  فاکتورهای مختلف در انتخاب بهترین مدل برای پذیرایی

 یکی از مواردی که در انتخاب بهترین موکت طرح سرامیک برای پذیرایی نقش مهمی دارد اندازه فضاست. در صورتی که فضای اتاق پذیرایی شما کوچک باشد، با استفاده از رنگهای روشن می‌توانید به بزرگتر دیده شدن آن کمک کنید.  و در مقابل در صورتی که فضای اتاق پذیرایی شما بسیار بزرگ باشد،  استفاده از موکت هایی که در آن از رنگ های تیره  مانند مشکی قهوه‌ای و خاکستری استفاده شده است  می توانید فضایی دنج و خواست به محیط ببخشید.

نورگیری

 اگر نورگیری اتاق پذیرایی شما کم است،  با استفاده از فرصت ها و موکت هایی که رنگ های روشن دارند می‌توانید نوعی نورگیری مصنوعی در ما ایجاد کنید که هم فضا را روشن تر کرده و هم ان را بزرگتر نشان دهد. در صورتی که فضای پذیرایی شما کاملاً نورگیر باشد می توانید از دیگر رنگ ها مانند رنگ های تیره تر و  یا رنگ های مات  استفاده کنید.

سبک زندگی

 در صورتی که رفت و آمد در اتاق پذیرایی شما نسبتاً کم است در انتخاب رنگ ها برای موکت دست بازتری خواهید داشت. اما در صورتی که تعداد افراد خانه شما زیاد است یا مهمانی های زیادی می دهید و یا حیوان خانگی دارید، بهتر آن است که از رنگ های تیره تر استفاده کنید تا دیرتر کثیف شده و راحت تر تمیز شوند و در صورت کثیف شدن، آن را نشان ندهند.

 طراحی داخلی

در صورتی که سبک سنتی مد نظر شماست سعی کنید رنگ های موکت طرح فرش خود را با مبلمان پرده‌ها و دیگر اجزای اتاق هماهنگ کنید. در صورتی که تمایل به طراحی مدرن دارید می توانید از تضاد رنگ ها استفاده کنید تا جلوه خاص و متفاوتی برایتان ایجاد کند.

 پر انتخاب ترین رنگ های موکت پذیرایی کدام ها هستند؟

 با توجه به گسترش زندگی آپارتمانی، اکثرا فضای اتاق های خانه کوچک هستند  و در نتیجه ما سعی می کنیم تا اتاق را بزرگتر نشان دهیم.  برای این منظور معمولاً از رنگ موکت های روشن و خنثی استفاده می شود.  موکت ها با ایجاد خطای دید فضای پذیرایی شما را بزرگتر نشان داده و  ایجاد نورپردازی مصنوعی حالت دوستانه تر و شادتری به آن خواهد بخشید.

 برخی از پر استفاده ترین رنگ ها  برای موکت پذیرایی عبارتند از رنگ کرم،  خاکستری روشن،  صورتی کالباسی،  آبی آسمانی،  سبز سدری و غیره این رنگ ها تقریباً با هر رنگ دیگری ست خواهند شد برای همین دست شما در انتخاب دیگر اجزای اتاق باز خواهد بود. در صورتی که به هر دلیلی تمایل ندارید که از رنگ های خوب نیست برای مکتب پذیرایی خود استفاده کنید رنگ های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان آنها را برای زیباسازی فضای پذیرایی استفاده کرد این رنگ ها عبارتند از  رنگ آبی درباری رنگ آجری رنگ قهوه ای شکلاتی و غیره.

 دقت کنید که در صورتی که سالن پذیرایی شما کوچک است به هیچ وجه  هماهنگ بودن رنگ اجزای مختلف این اتاق را پشت گوش نیاندازید، چراکه در این صورت  پذیرایی شما به هم ریخته به نظر خواهد رسید.

 چه طرح موکتی برای پذیرایی مناسب است؟

  میتوان جواب قاطعی به این سوال داد چرا که طرح موکت مناسب برای پذیرایی شما بر اساس  سبک دکوراسیون استفاده شده در اتاق پذیرایی تان تعیین می شود. اگر سبک سلطنتی استفاده کرده‌اید طرح های گلدار برای شما مناسب هستند. اگر از سبک های مدرن استفاده کرده‌اید طرح های چهارخانه  یه اشکال هندسی برای تان گزینه مناسبی هستند و اگر طرح سنتی استفاده کرده‌اید طرح‌های ویژه سنتی برایتان مناسب خواهند بود.  جالب است بدانیم که اگر موکت‌ های ساده تک رنگ انتخاب کنید می توانید آن را با هر طرح و دکوراسیونی که می خواهید ست کنید.

 پر استفاده ترین مدل های موکت برای اتاق پذیرایی کدام ها هستند؟

 انتخاب مدل موکت برای پذیرایی تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد.  اگر از مدل های حساس آسیب پذیر موکت استفاده میکنید دقت کنید که زیر مبل ها را موکت نکنید تا باعث فرسایش بافت موکت شما نشوند و عمر مفید آن را کاهش ندهند.

انواع موکت سالن پذیرایی

موکت پرز بلند

 استفاده ترین و معروف ترین موکت مورد استفاده برای اتاق پذیرایی موکت های پرز بلند هستند تا از جدیدترین و زیباترین مدل های موکت هستند که دارای نرمی بیشتری هستند و گرما را به خوبی حس کرده و عایق  عالی صدا می باشند.  البته برای جلوگیری از ایجاد آلودگی در لابه‌لای الیاف این موکت ها باید آنها را به صورت منظم تمیز کنید.

موکت کبریتی

 موکت های کبریتی که همان موکت های قدیمی هستند،  هنوز هم بسیار پرفروش می باشند.  این موکت ها با وجود زبری و  سخت بودن شستشو هنوز هم به خاطر قیمت کاملا مناسب و به صرفه خود پر فروش و محبوب هستند. انواع دیگر موکت ها نیز ممکن است برای اتاق پذیرایی استفاده شوند بیشتر از این دو نوع مکتب در پذیرایی ها دیده شده است. پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر این مطلب را نیز بخوانید.رپرتاژ آگهی برای سفارش رپرتاژ آگهی خودتان با ما تماس بگیرید. ایمیل: ads@nodud.com تلفن: 02188984760 - 02188984761 - 02188984762 بیشتر بدانید...