روایتی از بریز و بپاش برای تولد هاپوی خانگی و اجرای خواننده معروف !

اصولا این روزها روی سر همه ما شاخ درآمده اما از بس تعداد شاخ ها بیشتر است و متنوع که دیگر کسی حتی نیم نگاهی هم به شاخ سبز شده روی  سر بغل دستیش نمی اندازد.

  1. جمعه ۲۶ بهمن ۹۷ ساعت ۱۰:۵۰ (۹ ماه،۳ هفته قبل)
روایتی از تولد برای سگ‌های خانگی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در حقیقت شاخ ها نامرعی شده اند. یکی از این شاخ ها چند روز پیش از روی سر من سبز شد، در حالی که در صندلی عقب آژانس نشسته بودم. خودتان که در جریان هستید راننده جماعت در تمام موضوعات  جاری مملکت صاحب نظر هستند از دهنم در رفت و نیم اشاره ای به بریز و بپاش ها و چشم و هم چشمی ها کردم که یک دفعه راننده چنان سر ریسمان کلام را به دست گرفت و روی موضوع سوار شد که من  دیگر سکوت را بر کلام ترجیح دادم و تنها به شاخ هایی که یکی پس از دیگری بر روی سرم در حال سبز شدن بودند توجه می کردم. 

آقای راننده که سنشان به چهل و اندی می خورد درباره رسم و رسومات جاری اقوام عیال محترمه شان صحبت می کردند. اینکه در ماه چند تا مراسم اختلاطی (مخلوط آقا... خانم) و همچنین  تولدهای آنچنانی و اینچنینی دارند و برای اینکه پیش خانواده عیال کم نیاورد مجبور است سر خم کند و گردنش از مو باریک تر باشد. 

مثلا در این مهمانی ها همه زنان و مردان باید لباس ست تنشان کنند و گاهی کراوات و گاهی پاپیون به گردنشان بزنند. رنگ پاپیون باید با بند کفششان ست باشد و رنگ پیراهنشان با رنگ دامن عیال ست باشد و از این حرف ها ... 

جالب اینجا است که نه تنها اظهار نارضایتی نمی کرد بلکه خرسند بود از اینکه برای کمرنگ شدن  غم و غصه روزگار و فکر گران شدن دلار و وضعیت بد اقتصادی این مراسمات و بزن و بکوب ها یک نوع قرص  مسکن است و کمی از غم ها را کم می کند. اینجایش را متوجه نشدم، یعنی آدم یه موزیک باز کند و خودش  رو بزند به سیم  آخر ممکن تا چند ساعت از فکر اجاره عقب افتاده خانه اش یا اقساط چند ماهه  وامش  می تواند در بیاید ... 

قسمت تعجب آور صحبت های راننده  باکلاس این بود که به تازگی به تولد سگ یکی از اقوام عیاله دعوت بودن  که در یکی از تالارهای معروف همین تبریز خودمان برگزار شده و یکی از خواننده های معروف هم  به این مراسم دعوت بوده (دور از حضور خاک به سر  اون خواننده معروف که قبول زحمت کرده و توی مراسم تولد هاپو شرکت می کند). 

قسمت خنده دار مراسم هم پوشیدن تیشرت های ست  با شکلک هاپو بوده است. کم کم  داشت بالای سرم از این ابرهای صورتی کارتونی  شکل می گرفت که خدا را شکر به مقصد رسیدم و مجبور به تحمل صحبت های صد من یه غاز راننده نشدم. 

اصولا عادت دارم مسیر بین سه راه امین تا راسته کوچه را از این زیرگذرهای عابر پیاده استفاده کنم. فکر می کنم تنها کسی که از تمام افتتاحیه های  شهرداری تبریز بهترین استفاده را می کند خود من هستم اعم از پل های عابر گذر، پله برقی ها، زیرگذرها روگذرها میان گذرها و ....... القصه چون  سر شب بود پله برقی منتهی به عابرگذر میدان نماز مطابق معمول کار نمی کرد و از پله ها پایین رفتم. 

هنوز چند قدم بر نداشته بودم که چشمم به عروسک های رنگا وارنگ و قوطی های کادویی در رنگ ها و اندازه های مختلف روشن شد. 

بله  امروز را برخی ها ولنتاین می نامند(سبک زندگی غربی) و مغازه داران بخت برگشته که ۱۲ماه سال در مغازه هایشان پرنده پر نمی زند فرصت را مغتنم شمرده اند و باریختن انواع اسباب بازی ها و قلب ها در مغازه هایشان به استقبال این جشن ناملی یعنی وارداتی غربی رفته بودند... ناگهان در جلویم یک خرس گنده سبز شد که حداقل ۵ برابر من اندازه اش می شد. 

با خودم می گویم: آخه این خرس  گنده را میخوای به کدام خرس گنده هدیه بدی  از جمله ام خنده ام می گیرد یاد حرف همکارم  می افتم که وقتی عکس  تولدی را که همسرش برایش گرفته بود را چند وقت پیش نشانم داد، ناخودآگاه پرسیده بودم پس چرا بهت خرس هدیه نداده و اون گفته بود:خودم خرس گنده ام  خرس و می خوام چکار. 

عشق خیلی چیز خوبی است. اظهار به عشق هم همینطور ولی آیا با دادن چند تا بسته آب نبات شکل قلب و یک تریلی بادکنک قلبی  و چند تا خرس گنده  و ریز و متوسط می شود عشق را جاودانه کرد. 

به نظرم که اینگونه نیست و چه بسا با پر رنگ شدن این حاشیه ها موضوع اصلی که همان عشق واقعی است کم کم رنگ می بازد. اگر قرار بود عشق ها این مدلی جاودانه می شد  چرا یک سوم ازدواج های ایران در سال ۹۶ منجر به طلاق شده است و رییس سردفتران ازدواج و طلاق با اعلام این خبر گفته  که در سال ۹۶ در ایران ساعتی ۲۱ واقعه طلاق  به ثبت رسیده است .
همرسانی نوشتار: