روانه شدن کفش های کهنه به بازار ! + عکس

یک برند ایتالیایی کفش با نام «Golden Goose» در شبکه های اجتماعی اسنیکری را به قیمت ۵۳۰ دلار به فروش گذاشت.

  1. ۴ ماه،۲ هفته قبل
 عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

چیزی که این کفش را از دیگر کفش ها متفاوت می کند، طراحی آن است. این کفش به گونه ای طراحی شده که انگار کهنه، پوسیده و پاره است اما جالب است که برای پرداخت آن باید چند صد دلار هزینه کرد.

برترین ها، مردم در شبکه های اجتماعی واکنش های منفی به این کفش نشان دادند. خیلی ها این اقدام را توهینی به قشر طبقه پایین جامعه دانستند. به عنوان مثال فردی در توییتر خود نوشت: «خیلی از مردم به دلیل فقر، کیسه های پلاستیکی به پا می کنند. آنها حتی پول یک جفت کفش را هم ندارند، چه برسه به کفش زوار در رفته ای که به قیمت ۵۳۰ دلار به حراج گذاشته شده!»

اما خود این برند نوشت: «امروزه حدود ۴۳.۱ میلیون آمریکایی در فقر زندگی می کنند و ما از این که جرات آن را داشتیم که ظاهر کهنه را در اولویت کارمان قرار دهیم، به خودمان افتخار می کنیم. این ایده یکی از بزرگ ترین ترندهای مد و فشن امسال خواهد بود.»

البته برند گلدن گوس تنها برندی نیست که دست به چنین اقدامی زده است، برندهای لوکس دیگری چون بالنسیاگا نیز لباس هایی که به ظاهر کهنه یا مضحک و غیر قابل استفاده می باشند را به قیمت های کلانی چون ۹۰۰۰ دلار به حراج گذاشته بود.

ما مخالف این خلاقیت باشیم یا نه، این برند توانسته توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند و مردم را وادار کند به فقری که اطراف شان را گرفته، زیادتر بیاندیشند.
همرسانی نوشتار: