«گل جسد» رونمایی شد ! + عکس ها

شرکت آمازون قصد دارد به زودی از اولین شکوفه دادن گل بدبو و معروف باغ گیاهی خود موسوم به «گل جسد» رونمایی عمومی کند.

  1. پنجشنبه ۳ آبان ۹۷ ساعت ۲۱:۲۰ (۱ سال،۸ ماه قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

گل جسد یا بدبو نوعی گیاه گرمسیری عجیب است که در معرض جنگل های بارانی در مناطق استوایی رشد می کند. نخستین شکوفه دادن این گل اغلب بازدید کنندگان پر شماری دارد.

علت نام گذاری این گل به جسد، بوی بسیار بد گیاه در هنگام شکوفه دادن است. اکنون شرکت آمازون که این گیاه کمیاب و عجیب را در مجموعه خود دارد تصمیم گرفته از بازدید کنندگان دعوت کند تا شکوفه دادن این گیاه نادر را به چشم ببینند.

رونمایی از «گل جسد» در آمازون! +تصاویر

این گیاه در باغ زیبای آمازون در سیاتل قرار دارد. اگرچه این باغ برای استراحت و قدم زدن کارکنان و به طور اختصاصی برای آمازونی ها طراحی شده، اما چون گل دادن گیاه جسد هر هفت سال یکبار رخ می دهد، جف بیزوس تصمیم گرفته به بازدید کنندگان عمومی هم فرصت تماشای این گل را اهدا کند.

شاید حیرت زده شوید اگر بدانید هزینه های ساخت باغ آمازون در مرز ۴ ملیارد دلار بود. افزون بر جنگل های بارانی داخلی که گل جسد  را میزبانی می کند، این منطقه دارای زمین های بازی و پارک برای گردش سگ ها است.

رونمایی از «گل جسد» در آمازون! +تصاویر

به جز گل جسد، آمازون بیش از ۴۰۰ گونه از گیاهان سراسر جهان  را جمع آوری کرده که به دقت نگهداری و حفاظت می شوند.تا زمانی که این گیاه در این آخر هفته شکوفا شود، بوی گوشت فاسد آن بلند نمی شود، این اتفاق، تنها زمانی حس می شود که گل جسد به طور کامل شکوفا می شود.

رونمایی از «گل جسد» در آمازون! +تصاویر

جالب است بدانید آمازون قصد دارد این رویداد را به طور زنده نیز با مخاطبان بین المللی به اشتراک بگذارد. ماندگاری این گل فقط ۴۸ روز طول می کشد، سپس همه چیز تا هفت سال بعد یعنی شکوفایی بعدی متوقف می شود.
همرسانی نوشتار: