فوری

جایگزین دلار در ایران مشخص شد + عکس

در حالیکه زیادتر توجه ها در بازار امروز به سمت دلار است، یورو به عنوان یکی از ارزهای تعیین کننده و پرتقاضا در بازار غیررسمی با نرخ حدود ۷۰۰۰ تومان فروخته می شود.

  1. سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷ ساعت ۱۴:۳۱ (۱ سال،۵ ماه قبل)
یورو
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در حالیکه زیادتر توجه ها در بازار امروز به سمت دلار است، یورو به عنوان یکی از ارزهای تعیین کننده و پرتقاضا در بازار غیررسمی با نرخ حدود ۷۰۰۰ تومان فروخته می شود. پس از اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومانی برای دلار از سوی دولت، در بازار آزاد امروز تمامی توجه ها به سمت دلار جلب شد و تصمیم گیری و اتفاقات بازار دلار را دربرگرفت. اما یورو هم دیگر ارز مهمی است که همانند روزهای گذشته از تقاضای نسبتا بالایی برخوردار است و در حال حاضر این نوع ارز که بسیاری از مسافران متقاضی عمده آن هستند، در صرافی ها کم یاب است. 


تقریبا زیادتر صرافی ها تابلوی اعلام قیمت را خاموش کرده اند و دقیقا مشخص نیست که یورو چه قیمتی دارد. اما براساس شنیده ها و پرس وجو از دستفروشان و دلالان قیمت یورو همچنان حدود ۷۰۰۰ است؛ قیمتی که در روزهای گذشته با شیب تندی هم پای دلار با افزایش قیمت روبرو شده بود.

این در حالی بود که یورو در هفته گذشته حدود ۶۰۰۰ تومان بود، اما در این فاصله حدود ۱۰۰۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرد. باید دید پس از آنکه در مورد دلار تصمیم گیری شده آیا مشخصا در مورد یورو هم شرایط تغییر خواهد کرد یا خیر. 

براساس آنچه رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده است، وی در دیداری با مقام معظم رهبری اعلام کرده که:

می توانیم یورو را در معاملات جایگزین دلار کنیم 

که به گفته این مقام مسئول:

این موضوع مورد استقبال مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است. 

با این رویکرد جدید باید دید چه تغییر و تحولاتی در انتظار یورو است، چرا که هم اکنون صف های طولانی مقابل صرافی ها شکل گرفته است که بخشی از آن برای خرید یورو است.