فروشنده سکه زیاد شد

خریداری وجود ندارد !

همزمان با نزدیک شدن به آغاز تحویل دور دوم سکه های پیش فروشی تقاضا برای خرید سکه در بازار کاهش یافته است.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
فروشنده سکه زیاد شد/ خریدار نیست
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مشاهدات میدانی از بازار تهران نشان میدهد که در روزهای اخیر فروشنده سکه بهار آزادی در بازار زیاد شده آنهم درحالی که بازاری ها از خرید سکه امتناع می کنند.

انتشار خبر مربوط به دستور رهبر انقلاب به رئیس جمهور جهت ارائه گزارش مربوط به بازار ارز و سکه و همچنین دستگیری سلطان سکه و هم دستان او از مهمترین دلایل کاهش قیمت طلا و سکه در بازار طی روزهای اخیر است.

گفته می شود نزدیک شدن به زمان تحویل دور دوم سکه های پیش فروش و افزایش عرضه سکه در بازار از دیگر دلایل کاهش قیمت سکه در روزهای اخیر و البته افزایش تعداد فروشنده ها در این بخش است.

فعالان بازار پیش می کنند که این هفته، هفته ای آرام و کم نوسان برای سکه و ارز خواهد بود البته بازاری ها می گویند برقراری و تداوم این آرامش منوط به اخبار سیاسی و بین الملیی نیز است.

هم اکنون هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) در بازار تهران با ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته با رقم ۲ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت نسبت به روز گذشته به ارزش ۲ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان داد و ستد شد.

از سویی دیگر، امروز در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی با ۵ هزار تومان افت نسبت به روز گذشته یک میلیون و ۳۸۸ هزار تومان و هر قطعه ربع بهار آزادی نیز با ۵ هزار تومان کاهش به ارزش ۷۲۲ هزار تومان معامله شد. بر اساس این گزارش، هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر قیمت ۳۹۶ هزار تومان معامله شد و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز بدون تغییر به ارزش ۲۳۳ هزار و ۹۰۰ تومان فروخته شد.

با این حال، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴ هزار و ۲۹۳ تومان قیمت خورد. همچنین هر یورو بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۵ هزار و ۴۶ تومان و هر پوند نیز ۵ هزار و ۴۰۶ تومان ارزش گذاری شد.

همرسانی نوشتار: