پولدار های ایرانی برای جوانان خارجی شغل ایجاد می کنند + عکس

این روزها تبلیغات رنگارنگ از خانه های زیبا و مجلل در خارج از کشور مانند ترکیه، دبی و مالزی آدم ها را مجذوب خود می کند.

  1. چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷ ساعت ۰۶:۲۵ (۱ سال،۱۰ ماه قبل)
تبلیغات رنگارنگ خرید ملک در خارج از کشور/ مشاوران املاک با چه مجوزی ملک در خارج از کشور می‌فروشند
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

چشم اندازهای باشکوه رو به دریا و کوهستان کمترین فاصله به مراکز اصلی شهر و دانشگاه ها و دریافت ویزای اقامت از مهمترین جذابیت های  تبلیغاتی برای خرید  این خانه هاست.

با اوج گرفتن تبلیغ خرید خانه در خارج از کشور، بسیاری از مردم فریب این تبلیغات را خورده و تمامی سرمایه های خود را  به کشورهای همچون ترکیه منتقل می کنند که این موضوع فرجامی جز ورشکستگی برای آنها ندارد.

نوسانات ارزی در چند ماه گذشته باعث شده بسیاری از مردم سرمایه های خود را به خارج از کشور منتقل کنند که خرید ملک یا زمین در خارج از کشور یکی از گزینه های اصلی انتخاب این سرمایه گذاران به شمار می آید این در حالیست که طبق گفته تعدادی از کارشناسان مسکن این نوع سرمایه گذاری در کشوری مانند ترکیه یا دبی کاملا اشتباه است زیرا بعد از گذشت چند سال واحد مسکونی به مصادره گذاشته شده و یا دریافت اقامت در این کشور منتفی می شود.

مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران  خبرنگار راه و شهرسازی،با اشاره به اینکه هیچ یک از مشاوران املاک به ویژه در استان تهران مجوز فروش ملک و یا زمین در خارج از کشور را ندارند، گفت: هر مشاور املاکی که چنین فایل هایی را برای فروش ارائه کند متخلف است و پس از شناسایی به مراجع قضایی معرفی می شود.

وی افزود: متأسفانه چند سالی است که مردم فریب چنین تبلیغاتی را خورده اند و سرمایه های خود را به خارج کشور انتقال می دهند اما بعد از گذشت ماه ها تمامی سرمایه های آنها  به دلیل  نداشتن اشرافیت حقوقی بر باد می رودچرا که کشوری مانند ترکیه و یا دوبی جای مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

قلی خسروی تأکید کرد: کشور ایران با چنین شرایط اقتصادی که دارد بهترین زمان برای سرمایه گذاری است زیرا که قیمت ملک و زمین در چند ماه گذشته افزایش جهشی داشته است.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که در آنتالیا و آنکارا ملکی را خریداری کردند بلافاصله پشیمان شده اند، افزود: خرید ملک های پیش فروش و یا زمین های بدون سند باعث شده که تمامی سرمایه های آنها از بین برود.

وی به تجربه خرید ملک در دوبی توسط عده ای در چند سال گذشته اشاره کرد و افزود: در یک بازه زمانی بسیاری از مردم سرمایه های خود را به کشور دوبی برای خرید ملک انتقال دادند اما بعد از گذشت چند ماه تمامی اموال آنها به دلیل  کلاه برداری های اینترنتی  از بین رفت و افراد کاملا مال باخته شدند.

در همین خصوص حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه ؛ با اشاره به اینکه هیچ یک از مشاوران املاک اجازه فعالیت فروش ملک در خارج از کشور را ندارند، افزود: مشاوران املاک تحت نظارت وزارت صمت هستند بنابراین باید هرچه سریع تر فعالیت این مشاوران املاک متوقف شود.

مظاهریان تأکید کرد: خرید ملک و یا سرمایه گذاری در خارج از کشور باعث ایجاد اختلال در اقتصاد کشور می شود بنابراین باید هرچه سریع تر وزارت صمت و همچنین اتحادیه مشاوران املاک مانع فعالیت آنها شوند.

یک مشاور املاک در منطقه نیاوران تهران در گفتگو خبرنگار ما، اعلام کرد که می تواند با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان یک ملک تشریفاتی را در کشور ترکیه  خریداری کند.

همچنین یکی از مشاوران املاک منطقه اقدسیه باشگاه خبرنگاران با  بیان  اینکه وضعیت کشور دوبی بهتر از کشور ترکیه است، گفت: اگر قصد خرید در کشور دبی را دارید بهتر است ملکی که دارای سند و پایان کار است خریداری کنید در غیر این صورت سرمایه گذاری در کشورهای خارجی به صرفه نیست.

از سوی دیگر تبلیغات خرید خانه های جذاب در بسیاری از اپلیکیشن های موبایل و همچنین سایت های اینترنتی مشاهده می شود به طوری که تبلیغات این واحدها بسیار زیادتر است تبلیغات واحدهای مسکونی در تهران است.

البته ناگفته نماند در تماسی که با برخی از مشاوران املاک گرفته شد آنها نیز خرید ملک در خارج از کشور را تأیید نکردند و بهترین سرمایه گذاری را در ایران به ویژه شهر تهران  به دلیل شرایط اقتصادی خاص و افزایش جهشی قیمت ها در بخش ملک و زمین  عنوان کردند

چرا خرید ملک در خارج از کشور باعث تباهی سرمایه می شود؟

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه با بیان اینکه بسیاری از مردم با قوانین تملک زمین  در خارج از کشور آشنایی ندارند گفت: ممکن است تعدادی از مشاوران املاک واحدی با شرایط ایده آل در ترکیه و یا گرجستان معرفی کنند اما بعد از گذشت مدتی فرد متوجه می شود که ملکی وجود نداشته و تنها یک ماکت را خریداری کرده است.

وی ادامه داد: ورود دلالان و مشاوران املاک  بدون مجوز در این بخش باعث شده بسیاری از خریداران واحد مسکونی در خارج از کشور با مشکل مواجه شوند و این موضوع باید از سوی وزارت راه وشهرسازی و صمت پیگری شود.

عقبایی  افزایش انگیزه برای سرمایه گذاری مسکن در ایران را ضروری دانست و گفت: انگیزه سرمایه گذاران باید از سوی وزارت راه وشهرسازی ، میراث فرهنگی و توجیه اقتصادی از سوی فعالان اقتصادی افزایش یابد تا مردم یه سمت بازار مسکن خارج کشور گرایش پیدا نکنند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران توضیح داد:  مشاوران املاکی که اقدام به فروش واحد مسکونی در خارج از کشور می کنند اغلب بدون مجوز و پروانه کسب هستند باید هرچه سریعتر از سوی وزارت صمت با آنها برخود شود.

گفته می شود  ساخت وساز در  کشور ایران یکی از اصلی ترین  پایه های اقتصاد کشور به شمار می آید به طوری که حدود ۱۳۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم به این صنعت بزرگ وابسته است بنابراین باید دولت انگیزه های لازم را برای افزایش سرمایه گذاری در این بخش گسترش دهد و مانع خروج آن به خارج از کشور شود.

البته کسانی که سرمایه های خود را در خارج  از کشور به عنوان ملک و یا سرمایه گذاری تجاری  انباشت می کنند باید بدانند که این افراد برای جوانان کشورهای خارجی شغل ایجاد کرده اند و به حمایت از توسعه صنعت سایر کشورها پرداخته اند. این در حالی است که بسیاری از جوانان متخصص ما در این مرز و بوم از بیکاری رنج می برند.

آمار ها نشان می دهند که در سال اخیر میزان سرمایه گذاری مسکن در ترکیه افزایش چشم گیری داشته و همین موضوع باعث رونق صنعت مسکن و معماری در کشور  شده است این درحالی است که می توانستیم با حمایت از سرمایه گذاران بخش ساخت وساز را تقویت و زمینه ساز ایجاد اشتغال در کشور شویم.

کشور سالانه نیاز به تولید یک میلیون واحد مسکونی دارد که تنها یک سوم از این میزان در کشور تولید و مابقی در سایر بخش ها سرمایه گذاری می شود بنابراین باید دولت راهکارهای جدید را برای جذب سرمایه گذاری در این بخش تقویت و گسترش دهد.

همرسانی نوشتار: