ترامپ با سخنرانی امروز سقوط دلار را استارت زد !

صحبت های امشب دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد حرف تازه ای نداشت. تکرار همان لفاظی های قبلی بود که علیه ایران گفته بود.

  1. ۸ ماه قبل
رونمایی از دست‌های خالی ترامپ  /  حالا نوبت سقوط دلار است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مصطفی انتظاری هروی / روزنامه نگار - حرف های امشب ترامپ به خوبی نشان می دهد که کاخ سفید راهبرد تازه ای علیه ایران ندارد. ترامپ به تداوم فشار اقتصادی علیه مردم ایران اشاره کرد و اتهاماتی را متوجه مقامات کشورمان کرد تا به این ترتیب شکافی میان دولت و ملت ایران ایجاد کند. راهبردی نخ نما که مردم ایران به آن باور نداشته و به خوبی می دانند تحریم های آمریکا، جز افزایش فشار بر خانواده های ایرانی، حاصلی ندارد.

به این ترتیب با توجه به صحبت های دونالد ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل قابل پیش بینی است که سیر صعودی دلار، کم کم روند نزولی خود را آغاز کرده و هیجانات ناشی از رفتارهای واشنگتن نسبت به کشورمان جای خود را به عقلانیت اقتصادی برای مدیریت التهابات بازار بدهد.

در سال های گذشته نیز همواره اظهارنظرهای تند روسای جمهور آمریکا علیه ایران و وضع تحریم های جدید، تاثیری مقطعی و کوتاه مدت بر نرخ ارز داشته و پس از مدت اندکی، به مسیر اقتصادی و عقلانی خود بازگشته است.

در همین راستا سخنان امشب دونالد ترامپ را می شود پایانی بر قریب به ۹ ماه التهاب آفرینی اقتصادی تلقی کرد و از این به بعد، بازار ارز و وضعیت اقتصادی ایران راه به سمت ثبات باز خواهد کرد چراکه برای مردم ایران روشن شده است ترامپ، نه قدرت افزایش فشارها علیه ایران را دارد و نه اراده ای برای اینکه بازی فشار بر تهران را ادامه بدهد.

دست ترامپ خالی تر از همیشه است و او برگی ندارد که با آن در برابر ایران بازی کند. پس حالا نوبت مردم است که با اصلاح رفتارهای اقتصادی خود، کمک کنند که وضعیت اقتصادی کشور سامان پیدا کند.

همرسانی نوشتار: