افزایش حقوق 4 میلیون تومانی کارگران ! + جزییات

عضو فراکسیون کارگری مجلس، با اعلام این خبر که این فراکسیون حداقل دستمزد برای کارگران را چهار میلیون تومان پیشنهاد داده است، تاکید کرد که مرکز پژوهش های مجلس خط فقر در تهران را ۳میلیون و دویست هزار تومان اعلام کرده است.

  1. دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷ ساعت ۲۲:۴۰ (۸ ماه،۲ هفته قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

زهرا ساعی در تشریح جزییات نشست امروز(یکشنبه ۱۴ بهمن ماه) فراکسیون کارگری مجلس، گفت: در این نشست این موضوع مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به وجود تورم، افزایش نرخ ها و نوساناتی که در شرایط کنونی در بازار وجود دارد باید مبلغ چهار میلیون تومان به عنوان حداقل حقوق برای کارگران تعیین شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این رقم در پی محاسباتی که از طریق فرمول های موجود در حوزه اقتصادی برای پرداختی به کارگران در سال ۹۸ پیشنهاد شده است و امیدواریم که با کمک دولت بتوانیم با افزایش حقوق این قشر شاهد ارتقای توان خرید قشر کم درآمد جامعه باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هم اکنون قشر زحمتکش کارگر با مشکلات متعدد اقتصادی مواجه هستند و دستمزدهای آنها به دلیل بالا بودن مخارج زندگی پاسخگوی نیازهایشان نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در این نشست خط فقر از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی برای زندگی در شهر تهران سه میلیون و دویست هزار تومان اعلام شد.

عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: نماینده کارگران و مسئولانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور داشتند.
همرسانی نوشتار: