اعلام ارزش روز سهام عدالت

«دولت آبادی» مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، ارزش روز سبد سهام عدالت را بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد

  1. دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷ ساعت ۲۲:۴۹ (۱ سال،۲ ماه قبل)
سهام عدالت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش روز سبد سهام عدالت بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و برای آزادسازی نیاز به بررسی بیشتر دارد. اسماعیل مختاری دولت آبادی، مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه از ۵.۷۵۰ میلیارد تومان مبلغ ۳.۳۲۲ میلیارد تومان بابت عملکرد ۹۵ و مبلغ ۲.۴۲۹ میلیارد تومان سود عملکرد سال ۹۶ برای سه گروه مددجویان نهاد های حمایتی، روستاییان و عشایر و کارگران فصلی و ساختمانی توزیع شده است، گفت: سایر گروه ها تا پایان امسال، سود مربوط به عملکرد ۹۶ را دریافت خواهند کرد.

«دولت آبادی» ارزش روز سبد سهام عدالت را بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: آزاد سازی این حجم از سرمایه که دارندگان آن ها عمدتا از اقشار کم درآمد جامعه بوده و در صورت آزاد سازی احتمالا اکثرا فروشنده باشند نیاز به بررسی بیشتر و کار کارشناسی دارد تا خدای نکرده بازار سرمایه و بورس را تهدید نکند و فرصتی برای تقویت این بازار باشد.

این مقام مسئول با تأکید بر این که هدف نهایی طرح توزیع سهام عدالت، آزاد سازی آن است، گفت: در این طرح اصلاح احکام قانونی و فراهم کردن بستر آزادسازی سهام عدالت مد نظر است.

وی ابراز کرد: اکنون ایجاد صندوق های ETF (صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله) و انتقال سهام شرکت های سرمایه پذیر به این صندوق ها و سپس واگذاری سهام صندوق ها به مردم، بر اساس پیشنهاد سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار در دستور کار دولت قرار گرفته و تحت عنوان لایحه به مجلس ارسال شده است.

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی نقش سازمان بورس در آزادسازی سهام عدالت را پُر رنگ خواند و اظهار کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار بیشترین نقش در این فرآیند را برعهده دارد و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سهام عدالت تنها در بازار سرمایه قابلیت خرید و فروش دارد.