تماس تلفنی نگیرید !

بسیاری از مدیران موفق سازمان های جهانی از روش های ارتباطی بدون نیاز به مکالمه همزمان همچون ایمیل، پیامک یا پیام در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

  1. شنبه ۱ دی ۹۷ ساعت ۲۱:۳۵ (۱۱ ماه،۲ هفته قبل)
تماس تلفنی  یکی از سارقان زمان است!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اجتناب از تماس تلفنی یا تصویری به آن ها این اجازه را می دهد تا امور روزانه خود را مطابق برنامه ریزی قبلی که داشته اند، پیش ببرند. آن ها وقت خود را به سادگی در اختیار دیگران قرار نمی دهند و حین برقراری ارتباط به شیوه های نوین با دیگران، می توانند به امور ساده ای از کسب و کار نیز بپردازند یا پیام های کاری را حین بازی با بچه های خود ارسال کنند. اگرچه درستی چنین کارهایی جای بحث دارد اما به نظر می رسد باعث افزایش بازدهی می شود.

چرا تماس تلفنی وقت تان را هدر می دهد؟ تماس های تلفنی در بیشتر مواقع کنترل زمان را از شما می گیرند. وقتی کسی به شما زنگ می زند و شما پاسخ می دهید، یعنی در زمانی که او راحت تر است با او صحبت می کنید، نه زمانی که برای شما مناسب است. وقتی تلفن تان در حالت سکوت است، شما در کنترل خودتان هستید. شما می توانید پیام ها و ایمیل های خود را در زمان های خاصی نگاه کنید، یعنی همان زمانی که خودتان انتخاب می کنید و توجه تان را به این بررسی و پاسخ گویی به آن ها معطوف کنید و بقیه اوقات، به طور کامل روی دیگر کارهایتان متمرکز شوید اما تماس های تلفنی این امکان را از شما می گیرد و کاملا منفعل می شوید.    تماس تلفنی یک فناوری منسوخ شده است! از این ها گذشته برقراری تماس تلفنی در محل کار یا دیگر مکان های عمومی معمولا سبب می شود تمرکز کسانی که در آن محل حضور دارند مختل و ناخواسته توجه آن ها به سمت گفت وگوهای شما جلب شود که به هیچ عنوان مورد نیاز یا علاقه آن ها نیست. این موضوع زمانی نگران کننده تر می شود که بدانید تماس های تلفنی در کنار موارد دیگری مانند تماشای تلویزیون، طولانی شدن جلسات، انجام کارهای کم اهمیت، پذیرایی از مهمان های ناخواسته، ناتوانی در نه گفتن و. .. از جمله سارقان زمان شما هستند و اگر به این مسئله باور داشته باشید که وقت از طلا مهم تر است بی شک در تغییر عادت خود برای کاهش برقراری تماس های تلفنی تلاش بیشتری نشان خواهید داد. البته این نکات بدین معنی نیست که نباید هیچ تماس تلفنی داشته باشید یا به هیچ تماسی پاسخ دهید چرا که برخی امور قطعا به تبادل نظر نیاز دارند و با استفاده از فناوری تلفن، سریع تر انجام می شوند اما بحث اصلی این است که بتوانید زمان خودتان را تحت کنترل داشته باشید. این را نیز بدانید که از اختراع تلفن بیش از یک قرن می گذرد و این فناوری با فراگیر شدن روش های ارتباطی نوین دیگر فناوری قابل توجهی نیست و چه بسا بتوان گفت که یک فناوری منسوخ شده است.

همرسانی نوشتار: