دست کم 35 کشته و بیش از 40 زخمی در حمله تروریستی افغانستان ! + عکس

انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در غرب کابل، پایتخت افغانستان دست کم ۳۵ کشته و ۴۰ زخمی برجای گذاشت. طالبان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۲ MB) webm (۷۸۶٫۲ KB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) به گفته پلیس این انفجار انتحاری بوده است. انفجار در ساحه سر کاریز، منطقه عمدتا شیعه نشین هزاره‌ها، در مقابل دانشگاه زاول و نزدیکی خانه محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی رخ داده است. هنوز مشخص نیست که آیا آقای محقق هدف این حمله بوده است یا خیر. 

به گفته سخنگوی وزارت داخله افغانستان همه قربانیان غیرنظامی هستند و خودروی بمب گذاری شده خود را به اتوبوس حامل کارکنان وزارت معدن زده است. در مقابل طالبان تعداد کشته شدگان را ۳۷ نفر ذکر کرده که به ادعای این گروه همگی عضو سازمان امنیت افغانستان بوده‌اند.

انفجار تروریستی در افغانستان

علی احمد، یکی از ساکنان منطقه ای که انفجار روز دوشنبه در آنجا رخ داده است به رویترز گفته است:‌ «من در مغازه ام بودم وقتی ناگهان صدای وحشتناکی شنیدم و در نتیجه تمام پنجره های مغازه من شکسته شد.»

زبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توئیتی با اعلام قبول مسئولیت این انفجار از سوی این گروه گفته است که در اثر این انفجار ۳۷ نیروی اطلاعاتی دولت کشته شده اند. ادعایی که هنوز از سوی مقامات دولتی تایید نشده است.

سخنگوی طالبان گفته است که هدف این حمله دو اتوبوس بوده است که مدتها تحت نظر بوده اند. نیروهای امنیتی دولت افغانستان گفته اند که در این حمله یک اتوبوس کوچک متعلق به وزارت معادن تخریب شده است.

وزارت کشور افغانستان در بیانیه ای اعلام کرده است که در اثر این انفجار ۳ خودروی غیر نظامی و ۱۵ مغازه تخریب شده است.

طالبان در روزهای گذشته کنترل دست کم دو شهرستان را در افغانستان در دست گرفته است و جنگ شدید میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان در ولایات بغلان، بدخشان و کندز در شمال افغانستان و قندهار، هلمند و اوروزگان در جنوب ادامه دارد.

در اثر حملات طالبان و داعش در افغانستان در نیمه اول سال میلادی جاری حدود ۱۶۶۲ غیر نظامی کشته شده اند .