اقدام نمک نشناسانه دولت افغانستان علیه ایران ! + عکس

خبرنگار سایت افغانستان ، چندی پیش برای دومین بار دولت افغانستان بندر «شیخ ابونصر فراهی» را به روی بازرگانان و واردات از کشور ایران بست و دلیل آن را فساد اداری موجود در این گمرک اعلام کرد.

  1. شنبه ۲۰ بهمن ۹۷ ساعت ۱۶:۰۸ (۱ سال،۵ ماه قبل)
افغانستان دوباره گمرک فراه را به‌روی کالاهای ایرانی بست
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پس از مسدود شدن دوباره بندر شیخ ابونصر فراهی در فراه صدها تن از بازرگانان و شهروندان در مرکز این ولایت دست به تجمع اعتراضی زده و اعلام کردند که با مسدود شدن این بندر فساد از بین خواهد نرفت. این معترضان عنوان کردند از زمانی که این گمرک به روی کالاهای ایرانی مسدود شده قیمت محصولات افزایش چندبرابری داشته و این موضوع مردم این ولایت را با دشوارهای زیادی روبرو کرده است.

افغانستان دوباره گمرک فراه را به روی کالاهای ایرانی بست

«خوشحال زلاند» فعال مدنی در فراه گفت: اگر دولت مرکزی بندر تجارتی شیخ ابونصر فراهی را که در مرز با کشور ایران را بازگشایی نکند با واکنش تند مردم مواجه خواهد شد.

بازرگانان فراه نیز اعلام کردند در پی مسدود شدن مجدد گمرک فراه کالاهای آنها در گمرک مانده و اجازه ترخیص به آنها داده نمی شود و این موضوع خسارات زیادی به بازرگانان وارد کرده است.

این برای دومین بار است که بندر بزرگ شیخ ابونصر فراهی که هم مرز با ایران است از سوی وزارت دارائی افغانستان و گمرک مرکزی مسدود می شود.
همرسانی نوشتار: