اپل سراغ داستان های علمی تخیلی «آیزاک آسیموف» رفته است

رویترز، ساخت سریال جدیدترین اقدام سازنده آیفون است که قصد دارد برنامه های اوریجینالی تهیه کنند و محصولاتی مانند نتفلیکس، اچ بی او و آمازون داشته باشد.

  1. چهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷ ساعت ۱۳:۴۵ (۲ سال،۴ ماه قبل)
آیزاک آسیموف
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به این منظور غول دنیای تکنولوژی به سراغ مجموعه ای از مهمترین داستان های نویسنده فقید آیزاک آسیموف رفته است.

این مجموعه با عنوان «بنیاد» از چندین داستان کوتاه تشکیل شده که در فاصله ۱۹۴۲ تا ۱۹۵۰ نوشته شدند و بعد در رمان های سه گانه ای که از ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۳ منتشر شدند، گردآمدند. این مجموعه یک جایزه هوگو که برترین جایزه برای داستان های علمی تخیلی است دریافت کرد و سال ۱۹۶۶ به پرفروش ترین مجموعه بدل شد.

هنوز روشن نیست که اپل از چه زمانی این برنامه را شروع می کند یا مخاطبان چه زمانی قادر به دیدن آن خواهند بود. این کمپانی در عین حال هنوز توضیحی نداده که این محصول آیا از طریق آی تیوز استور خودش توزیع می شود یا توسط دیگر کمپانی ها و پلتفرم ها به دست مخاطبان خواهد رسید.

این داستان ها توسط دیوید اس. گویر فیلمنامه نویس فیلم های پرفروشی چون «شوالیه تاریکی» و «بتمن شروع می کند» و جاش فریدمن نویسنده فیلم اقتباسی استیون اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۵ با عنوان «جنگ دنیاها» در قالب فیلمنامه نوشته خواهد شد.

همه تلاش هالیوود در دو دهه اخیر برای آوردن داستان های نویسنده روسی-آمریکایی به پرده های نقره ای یا تلویزیون ها هرگز نتیجه بخش نبوده است.

آیزاک آسیموف که ۶ آوریل ۱۹۹۲ میلادی درگذشت، دکتر در بیوشیمی و نویسنده آمریکایی روسی تبارِ ژانرهای علمی، علمی–تخیلی، خیال پردازی، وحشت بود.

شهرت اصلی او زیادتر به خاطر همین مجموعه «بنیاد» است. قوانین سه گانه رباتیک وی از شهرت جهانی برخوردار است و دانشنامه بریتانیکا وی را به عنوان واضعِ واژه رباتیک در زبان انگلیسی می شناسد.

وی بیش از ۵۰۰ عنوان کتاب در تمام دسته های اصلی رده بندی دوی (به جز فلسفه) دارد و سیارک آسیموف ۵۰۲۰ به افتخار وی نامگذاری شده است.