28 مسموم شراب مرگ به بیمارستان باقرالعلوم منتقل شدند

1 نفر به کما رفت + عکس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: ۲۸ نفر به دلیل مصرف مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان اهر دچار مسمومیت شدند. حجت پورفتحی عصر یک شنبه ایرنا اظهار کرد: از این تعداد 14 نفر به بیمارستان سینای تبریز منتقل شدند که یک نفر از آنان به کما رفته است.

  1. دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ ساعت ۰۷:۲۰ (۱۰ ماه،۴ هفته قبل)
سا یه «شراب مرگ»برسر۲۸نفر
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

رئیس بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز در این خصوص گفت: متأسفانه بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی در این شهرستان تعدادی دچار مسمومیت شدند. محمدجواد حیدری با اشاره به این که تعدادی به علت مسمومیت با الکل به بیمارستان باقرالعلوم اهر مراجعه کردند، افزود: مراجعه کنندگان دچار مسمومیت متیلیک شده بودند و حال مساعدی نداشتند . وی با بیان این که علت مسمومیت ها استفاده از مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی است، گفت: استفاده از این الکل ها عوارض بسیار خطرناکی مانند کوری چشم و از بین رفتن کلیه ها را به همراه دارد و میزان آسیب بستگی به مقدار مصرف و ورود سم به داخل بدن دارد . رئیس بیمارستان باقرالعلوم اهر با ذکر این که استفاده از مشروبات الکلی تقلبی حتی منجر به مرگ افراد نیز می شود، گفت: تعدادی از مراجعه کنندگان وضع مناسبی نداشتند و پس از انجام مراحل اولیه درمان، اکنون تحت مراقبت های ثانویه درمانی قرار دارند . حیدری با بیان این که برای مشخص شدن نوع سم، نمونه ها به مرکز آذربایجان شرقی ارسال شده اند، افزود: اگر استفاده کنندگان از این مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی به هر دلیلی دچار عوارضی مانند تاری دید، سردرد، سرگیجه و کاهش سطح هوشیاری شدند، باید سریع به بیمارستان اهر مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند. یک منبع آگاه نیز گفت: مسموم شدگان بین 19 تا 50 سال دارند و بیشتر آن ها از روستای ورگهان اهر بودند و تعدادی از آن ها به علت وخامت وضع شان به بیمارستان سینای تبریز منتقل شدند.

وی افزود: مراجعه اولیه مسموم شدگان با خودروهای شخصی به بیمارستان باقرالعلوم بوده که سپس برخی از آن ها به تبریز منتقل شدند.  وی یادآوری کرد: مسمومیت افراد مربوط به شرب شراب در یک مراسم یا مکان واحد نبوده است.  این منبع آگاه یادآور شد: برخی دیگر از این افراد وضع وخیمی دارند؛ بر این اساس احتمال از دست دادن بینایی و مرگ مسموم شدگان الکلی وجود دارد.

همرسانی نوشتار: